Wczasy w Bułgarii – kiedy najlepiej?

Wczasy w Bułgarii – kiedy najlepiej jechać?

Na wycieczkę do Bułgarii możesz wybrać się o każdej porze roku. Wszystko zależy od tego, co lubisz najbardziej. Ciepłą wodę w morzu i dość wysoką temperaturę sprzyjającą leniuchowaniu na plaży? A może chłodniejsze dni, zachęcające do aktywnego wypoczynku i wycieczek krajoznawczych?

Bułgaria to kraj położony na Półwyspie Bałkańskim, w jego północno -wschodniej części, który z jednej strony pokryty jest w około 60 procentach górami i terenami wyżynnymi, z drugiej – graniczy z Morzem Czarnym. Takie położenie sprawia, że klimat w Bułgarii jest dość zróżnicowany. W głębi kraju – umiarkowany, ciepły i suchy, nad morzem – zdecydowanie wilgotniejszy. Wybierając się na wycieczkę do Bułgarii warto wziąć zatem pod uwagę takie informacje, jak: średnia temperatura w ciągu dnia, temperatura wody w morzu (cenna informacja szczególnie dla plażowiczów) oraz poziom opadów (istotne dla wybierających się w góry). Jedno jest jednak pewne. Bułgaria pod względem dobrej pogody jest znacznie przyjaźniejsza od Polski. Planując urlop w Bułgarii masz zatem gwarancję znacznie większej liczby pogodnych dni, niż w naszym kraju.

Klimat w Bułgarii jest dość zróżnicowany. W głębi kraju – umiarkowany, ciepły i suchy, nad morzem – zdecydowanie wilgotniejszy.

Chcesz się wygrzewać na plaży i kąpać w ciepłej wodzie? Interesują Cię takie kurorty jak Złote Piaski i Słoneczny Brzeg? Zaplanuj wczasy w Bułgarii na lipiec i sierpień. Wtedy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi około 30-39 ºC, a woda w morzu jest w tych miesiącach najcieplejsza i waha się w granicach 24-26 ºC. Liczba dni deszczowych najmniejsza jest w sierpniu i wrześniu, a największa w pierwszej połowie czerwca, co jest dosyć istotne w przypadku, gdy planujesz spędzić urlop w Bułgarii na chodzeniu po górach.

Woda w Morzu Czarnym przy plażach najpopularniejszych kurortów w Bułgarii jest najcieplejsza w lipcu i sierpniu – waha się w granicach 24-26 ºC.

Osobom, którym upały nie służą, ale które cenią sobie dobrą pogodę i przyjemną aurę, polecamy na wyjazd do Bułgarii maj i czerwiec lub wrzesień i październik. Temperatury w tych miesiącach wskazują ponad 20 ?C, jest więc ciepło, ale nie za gorąco. Takie miesiące idealnie nadają się zatem spędzenia wakacji w Bułgarii aktywnie, w dodatku bez obawy najazdu sporej rzeszy turystów. A dla miłośników idei ‘żyj zdrowo aktywnie’ wakacje w Bułgarii to naprawdę doskonały wybór!

Odsłony: 1130

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki 22 734 50 90 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.