Wczasy we Włoszech – zorganizowane czy na własną rękę?

Wczasy we Włoszech - Wenecja

Turyści zazwyczaj dzielą się na takich, którzy korzystają z wyjazdów organizowanych przez biura podróży i takich, którzy wolą zorganizować się „na własną rękę”. Co jest lepsze? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, kierunku podróży, zasobności portfela, żądzy przygód, a często i odwagi. Bez względu na to, do jakiej  grupy należysz, jeżeli masz w planach wycieczkę do Włoch, ten tekst może Cię zainteresować.

Jeżeli organizowałeś już wyjazdy według własnego pomysłu w różne rejony Polski, z Włochami powinieneś poradzić sobie bez problemu. Państwo, jak wiadomo, należące do Unii, kolebka europejskiej kultury i sztuki, więc różnic utrudniających komunikowanie się w codziennych sytuacjach nie ma aż tak wiele. W wielu miejscach, szczególnie nastawionych na turystykę,  raczej bez problemu porozumiesz się w języku angielskim. Wszystko zatem wskazuje na to, że wczasy we Włoszech można zorganizować na własną rękę bez większych przeszkód.

Smak wolności i przygody

Jeżeli lubisz planować, wyszukiwać i śledzić, z organizacją wycieczki do Włoch na własną rękę poradzisz sobie doskonale. Oczywiście możesz po prostu zabrać ze sobą szczoteczkę do zębów, trochę drobnych i ruszyć na poszukiwanie przygody we Włoszech autostopem. Kiedy dotrzesz? Nie wiadomo. Kiedy wrócisz? Nie wiadomo. Długo wyczekiwany urlop trwa zazwyczaj określony czas (zawsze zbyt krótki) i warto wykorzystać go na zwiedzanie Włoch niż na próbę przedostania się do tego kraju na zasadzie „uda się lub nie uda”. Organizując wycieczkę do Włoch samodzielnie warto zatem wziąć pod uwagę przed wyjazdem trzy najważniejsze aspekty: transport, nocleg i ubezpieczenie. Licho nie śpi, szczególnie wtedy, kiedy wycieczce towarzyszy duża doza spontaniczności. Wyjazdy samodzielne wymagają więc znacznie więcej wysiłku i przygotowań od zainteresowanego, ale możesz dotrzeć w takie miejsca, gdzie nie docierają biura podróży i poczuć smak prawdziwej przygody.

Z biurem podróży łatwiej

Nie masz czasu i ochoty na planowanie wyjazdu ze wszystkimi szczegółami? A może po prostu nie lubisz tego robić? Dla Ciebie są wycieczki do Włoch organizowane przez biura podróży. Łatwo, szybko, przyjemnie i wygodnie. Pakujesz walizkę i niczym się nie martwisz, pod warunkiem oczywiście, że wybór padł na rzetelne biuro podróży.  Dodatkowym plusem wyjazdów zorganizowanych, szczególnie dla osób nie znających języka obcego, jest opieka polskojęzycznego rezydenta, który może być do dyspozycji nawet 24 godziny na dobę. Często też wyjazdy zorganizowane zapewniają większe bezpieczeństwo – mowa tutaj o kierunkach zdecydowanie bardziej ryzykownych od Włoch.  Nie bez znaczenia jest również cena. Wbrew pozorom wycieczka organizowana przez biuro podróży może być tańsza od wyjazdu planowanego na własną rękę w to samo miejsce. Wielu touroperatorów ma bowiem podpisane korzystne umowy z liniami lotniczymi i hotelami, nie wspominając już o wyjazdach typu Last Minute. Podsumowując – dla każdego coś dobrego. Warto zatem zaglądać na strony sprawdzonych biur podróży, nawet jeżeli gustujesz w wyjazdach niezorganizowanych. A nuż trafisz na wycieczkę swojego życia w bardzo atrakcyjnej cenie?

Odsłony: 600

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki 22 734 50 90 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.