Wycieczka objazdowa Uganda i Rwanda (LTL) Wycieczka objazdowa Uganda i Rwanda (LTL)

Wycieczka objazdowa Uganda i Rwanda (LTL)

Uganda, Rwanda Wycieczka objazdowa Afryka

Długość pobytu 18 dni

Cena od 14990 PLN / os.

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa po Ugandzie i Rwandzie. W programie wycieczki zwiedzanie: Kampala - P.N. Murchison Falls - P.N. Kibale - P.N. Królowej Elżbiety - P.N. Bwindi - Jezioro Bunyonyi – Ruhengeri - P.N. Volcanos - Kigali.

Program wycieczki

1 Dzień
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, terminal A (stary), w hali odlotów, prawa strona przy schodach ruchomych – stanowisko LogosTour. Wylot do Entebe. Przylot do Ugandy późno wieczorem. Transfer do hotelu.

2 Dzień KAMPALA (Uganda)
Wycieczka łodzią na położoną na Jeziorze Wiktorii wyspę Ngombe, jedną z 15 wysp archipelagu Kome. Pobyt w rezerwacie szympansów. Oswobodzone z niewoli szympansy, osierocone lub chore, pod troskliwą opieką ludzi uczą się życia w stadzie. Po południu powrót do Kampali. Nocleg w Kampali.

3 Dzień KAMPALA
Zwiedzanie Kampali – meczet, świątynia bahaistyczna. Po południu, wizyta na lokalnym bazarze, możliwość zakupu pamiątek. Nocleg w Kampali.

4 Dzień KAMPALA – PARK NARODOWY MURCHISON FALLS
Przejazd do Parku Narodowego Murchison Falls, przez który przepływa Nil, dzieląc park na część północną i południową. Jest to największy park narodowy na terenie Ugandy. Nocleg na terenie parku.

5 Dzień PARK NARODOWY MURCHISON FALLS
Wcześnie rano, w towarzystwie przewodnika, safari na północnym brzegu Nilu w poszukiwaniu słoni, żyraf, lwów i innych mieszkańców sawanny. Po obiedzie rejs po Nilu do wodospadów Murchisona. Po drodze podglądanie hipopotamów i wylegujących się na brzegu krokodyli. Nocleg na terenie parku.

6 Dzień MURCHISON FALLS – PARK NARODOWY KIBALE
Przejazd do bazy wypadowej przed wyprawą do Parku Narodowego Kibale, gdzie żyją stada małp. Przejazd przez pola herbaciane i lasy bambusowe na nocleg do hotelu w okolicach Fort Portal.

7 Dzień PARK NARODOWY KIBALE
Trekking w Kibale, gdzie w gąszczu tropikalnej roślinności jest okazja do podglądania żyjących w dżungli szympansów. Drzewa w Kibale osiągają 55 metrów wysokości. Żyje tu 12 gatunków małp naczelnych, ale również 325 gatunków ptaków i ponad 140 gatunków różnobarwnych motyli. Duża szansa na spotkanie z małpami, wśród których są także pawiany oraz makaki.

8 – 9 Dzień PARK NARODOWY KRÓLOWEJ ELŻBIETY
Przejazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety Przejazd z półkuli północnej na półkulę południową. Pamiątkowe zdjęcie na równiku. W parku Królowej Elżbiety żyją: słonie, lamparty, bawoły, lwy, hipopotamy, kilka gatunków antylop, jeżozwierze, mrówkojady, guźce. Safari w północnej części parku. Okazja do podglądania porannej aktywności lwów i lampartów. Rejs łodziami po kanale Kazinga, łączącym jezioro Jerzego i jezioro Edwarda. Możliwość obserwowania jak hipopotamy i inne zwierzęta szukają ochłody w wodach kanału. W zależności od sezonu spotkać można też stada europejskich ptaków, które spędzają tu zimę. Noclegi w hotelu na terenie parku.

10 Dzień PARK NARODOWY BWINDI
Wyjazd do Parku Narodowego Bwindi - jednego z najbogatszych ekosystemów w Afryce. Żyje w nim blisko 120 gatunków ssaków, 346 gatunków ptaków, 202 gatunki motyli, 27 gatunków płazów, w tym wiele gatunków zagrożonych; rosną 163 gatunki drzew, 100 gatunków paproci. Największą atrakcją są goryle górskie. Nocleg w obozie polowym na terenie parku.

11 – 12 Dzień PARK NARODOWY BWINDI
Trekking w poszukiwaniu goryli górskich; w parku Bwindi żyją dwie rodziny, ok. 300 osobników. Wyprawa poprzedzona jest instruktażem udzielonym przez lokalnych przewodników na temat zachowania się podczas trekkingu. W wyniku długiego procesu oswajania goryle tolerują obserwatorów z zewnątrz. Aby jednak nie prowokować ich do ataku, wizyta nie może trwać dłużej niż godzinę. Trekking w poszukiwaniu goryli górskich odbędzie się w co najmniej dwóch turach, nie większych niż 8 osób. Podczas trekkingu zachwycać się można bogactwem tropikalnej roślinności. Powrót na kolację i nocleg do obozu.

13 Dzień JEZIORO BUNYONI
Przejazd nad jezioro wulkaniczne Bunyoni. Możliwość kąpieli; jest to jedno z niewielu w Afryce jezior, w którym nie występuje pasożyt wywołujący chorobę bilharcjoza. Nocleg nad jeziorem.

14 Dzień JEZIORO BUNYONI – RUHENGERI (Rwanda)
Przejazd do Rwandy. Po drodze postoje na punktach widokowych, oglądanie pięknych, afrykańskich krajobrazów. Przyjazd na nocleg do Ruhengeri.

15 Dzień PARK NARODOWY VOLCANOS
Fakultatywnie (80 USD) trekking do grobu Diane Fossey, która spędziła w Parku Narodowym Volcanos 18 lat, zgłębiając fascynujące tajemnice życia goryli. Na historii jej życia jest osnuty film „Goryle we mgle”. Grób położony jest na wysokości 3000 m n.p.m. Osoby nieuczestniczące w trekkingu wybiorą się na spacer do lokalnej wioski.

16 Dzień PARK NARODOWY VOLCANOS – KIGALI
Przejazd do Ruhengeri – Kigali. Przyjazd do stolicy Rwandy Kigali. Pod drodze postoje na punktach widokowych. Nocleg w Kigali.

17 Dzień KIGALI
Zwiedzanie Kigali – panoramiczny objazd miasta oraz zwiedzanie muzeum ludobójstwa w przejmujący sposób ukazującego m.in. historię krwawego konfliktu pomiędzy plemionami Tootsie i Hutu z 1994 roku. Po południu - czas wolny przeznaczony na ostatnie zakupy. Wieczorem przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

18 Dzień
Przylot do Warszawy.

Podstawowe informacje o cenach

Cena od 14 990 zł

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem (minus I rata)

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przejazdy mikrobusem,
• zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, w lodge, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pok. 1-osob. 1250 PLN; podczas tropienia goryli nocleg w obozie polowym pod namiotami, (WC, umywalka i prysznic przy każdym namiocie),
• śniadania, obiady i kolacje; w Kampali: śniadania i kolacje,
• bilety wstępu do parków narodowych,
• opiekę pilota,
• usługi lokalnych przewodników,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA
• Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem; wpis o tym fakcie musi być odnotowany w międzynarodowej książeczce szczepień.
• Obowiązkowa profilaktyka antymalaryczna.
• Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.
• Cena nie obejmuje opłat za wizy do Ugandy i Rwandy – ok. 160 USD, płatne na granicy; należy zabrać ze sobą 2 zdjęcia.
• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 USD.
Dostępne terminy
31.01-17.02.2012
06.03-23.03.2012
03.07-20.07.2012
18.09-05.10.2012
Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 1188 razy

Rezerwacja wstępna

Pytanie o ofertę

Wypełniając formularz NIE ponosisz żadnych kosztów i NIE zawierasz umowy!

Po wysłaniu formularza, niezwłocznie (w godzinach pracy biura) sprawdzimy dostępność miejsc, dokonamy wstępnej rezerwacji oferty i prześlemy Państwu potwierdzenie rezerwacji wstępnej wraz ze szczegółową kalkulacją kosztów.

Opcjonalnie

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od doradcy Centrum Podróży PrzySkarpie.pl w celu dalszych ustaleń.

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki 22 734 50 90 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.