Meksyk i Kuba - wycieczka objazdowa (LTL) Meksyk i Kuba - wycieczka objazdowa (LTL)

Meksyk i Kuba - wycieczka objazdowa (LTL)

Meksyk, Kuba Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 15 dni

Cena od 10570 PLN / os.

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Mexico City (Meksyk) – Teotihuacan – Cuernavaca – Taxco – Acapulco – Mexico City – Hawana (Kuba) – Pinar Del Rio – Dolina Vinales – Zatoka Świń – Cienfuegos – Trinidad – Santa Clara – Varadero.

Miejscowość: Hawana, Santiago de Cuba, Mexico City, Varadero, Trinidad
Region: Ameryka Środkowa
Państwo: Meksyk, Kuba

Program wycieczki

1 dzień
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, . Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu.

2 DZIEŃ MEXICO CITY (Meksyk)
Zwiedzanie stolicy Mexico City: stare miasto – plac Zócalo, katedra, pałac prezydencki z oryginalnymi malowidłami historycznymi Diego Rivery. Wizyta w Muzeum Antropologicznym z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco na relaksującą przejażdżkę pięknie udekorowanymi, kolorowymi łodziami po kanałach, stanowiących pozostałości po „pływających ogrodach” dawnej stolicy Azteków. Nocleg w Mexico City.

3 DZIEŃ MEXICO CITY – GUADELUPA - TEOTIHUACAN
Wizyta na Placu Trzech Kultur – Tlatelolco. Następnie wyjazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego Ameryki – bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Przejazd do „miasta bogów” – Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Powrót do hotelu w Mexico City na nocleg. Dla chętnych fakultatywny wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldiego, rozbrzmiewającym licznymi orkiestrami mariachi (ok. 35 USD).

4 DZIEŃ CUERNAVACA – TAXCO – ACAPULCO
Przejazd przez „miasto wiecznej wiosny”- byłą letnią rezydencję konkwistadorów – Cuernavaca, do „srebrnego miasta” Taxco. Zwiedzanie Taxco: punkty widokowe, perła kolonialnej sztuki Meksyku – barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli. Czas na zakupy srebrnej biżuterii u miejscowych jubilerów. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu.

5-6 DZIEŃ ACAPULCO
Wypoczynek w Acapulco – jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych na świecie. W trakcie pobytu w Acapulco możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych: m. in. rejs po zatoce, pokazy karkołomnych skoków do wody ze skał La Quebrada i objazd miasta (ok. 50 USD). Fakultatywna wyprawa na Lagunę Coyuca, gdzie ze względu na pejzaże kręcona była jedna z części filmu „Rambo” (ok. 50 USD); sporty wodne.

7 DZIEŃ ACAPULCO – MEXICO CITY
Wyjazd z Acapulco w drogę powrotną do Mexico City. Po drodze krótka wizyta w hacjendzie Vista Hermosa, dawnym majątku Hernana Cortesa. Przyjazd na nocleg do Mexico City.

8 DZIEŃ HAWANA (Kuba)
Transfer na lotnisko. Wylot do Hawany. Po przylocie przejazd przez dzielnice Nowej Hawany, wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón. Przejazd na Plac Rewolucji z budynkami rządowymi; miejsce obchodów najważniejszych świąt państwowych, pochodów i demonstracji. Lekcja salsy w tradycyjnej hawańskiej szkole salsy ( 90 minut zajęć z kubańskim nauczycielem i kubańskim partnerem lub partnerką dla każdego uczestnika zajęć)
Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Hawanie.

9 DZIEŃ HAWANA
Zwiedzanie Starej Hawany: spacer szlakiem Ernesta Hemingwaya, place starego miasta, Park Centralny i kapitol (z zewnątrz). Po południu czas wolny na hawańskiej starówce. Dla chętnych fakultatywny wieczór w światowej sławy kabarecie Tropicana (ok. 80 EUR) lub mniej znanym, lecz dorównującym mu poziomem artystycznym kabarecie Parisienne (ok. 40 EUR). Nocleg w Hawanie.

10 DZIEŃ PINAR DEL RIO – DOLINA VINALES
Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie fabryki cygar (jeśli jest czynna; czasem wstrzymuje się produkcję). Krótki spacer po mieście. Przejazd do Doliny Vinales. Oglądanie „muralu prehistorii” oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Powrót na nocleg do Hawany.

11 DZIEŃ ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Przejazd do miasta Trinidad, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Po drodze wizyta w Zatoce Świń – miejscu nieudanej próby desantu rebeliantów kubańskich sprzeciwiających się rewolucji. Krótki czas na plażowanie nad Morzem Karaibskim. Po drodze do Trinidadu, spacer po historycznym centrum miasta Cienfuegos. Zakwaterowanie w hotelu w Trinidad,

12 DZIEŃ TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Rano zwiedzanie miasta Trinidad: spacer i wizyta w muzeum – przykład jednego z licznych w dawniejszych czasach domów-pałaców z bogatym wystrojem. Przejazd do miasta Santa Clara, w którym znajduje się monumentalne mauzoleum poświęcone bohaterowi rewolucji – Che Guevarze. Krótka wizyta w mauzoleum. Dalsza jazda do Varadero na północnym wybrzeżu wyspy. Nocleg w Varadero.

13 DZIEŃ VARADERO
Wypoczynek na pięknych plażach Oceanu Atlantyckiego.

14 DZIEŃ VARADERO
Do południa – czas wolny. Transfer na lotnisko międzynarodowe w Hawanie. Przelot do Europy.

15 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Podstawowe informacje o cenach

Cena od 10 570 zł

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem (minus I rata)

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przejazdy wewnętrzne klimatyzowanym mikrobusem/autobusem,
• zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pok. 1-osob. 1200 PLN,
• śniadania, kolacje; podczas pobytu w Acapulco i Varadero all inclusive (wszystko w cenie),
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
• lekcja salsy w tradycyjnej kubańskiej szkole salsy w Hawanie)
• opiekę pilota,
• usługi lokalnych przewodników,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!
• Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.
• Wizy kubańskiej – 80 zł płatne w biurze
• Cena nie obejmuje: opłat lotniskowych - ok. 45 EUR i napojów do posiłków.
• Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 EUR.
Dostępne terminy
17.04-01.05.2015
29.06-13.07.2015
01.08-15.08.2015
10.10-24.10.2015
05.11-19.11.2015

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 3451 razy

Rezerwacja wstępna

Pytanie o ofertę

Wypełniając formularz NIE ponosisz żadnych kosztów i NIE zawierasz umowy!

Po wysłaniu formularza, niezwłocznie (w godzinach pracy biura) sprawdzimy dostępność miejsc, dokonamy wstępnej rezerwacji oferty i prześlemy Państwu potwierdzenie rezerwacji wstępnej wraz ze szczegółową kalkulacją kosztów.

Opcjonalnie

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od doradcy Centrum Podróży PrzySkarpie.pl w celu dalszych ustaleń.

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki 22 734 50 90 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.