Więcej...
Japonia oczami turysty - Osaka

Japonia oczami turysty

Japonia zachwyca i zadziwia jednocześnie turystów z całego świata. Jest to kraj wyraźnie inny, co znajduje swoje odzwierciedlenie w zwyczajach Japończyków, ich kulturze i typowych zachowaniach.  Z pewnością jest to jeden z powodów, dla których Kraj Kwitnącej Wiśni przyciąga nas jak magnes i staje się pożądanym celem podróży.  Co warto wiedzieć, wybierając  się na wycieczkę do Japonii.

Więcej...
Kiedy pojechać na wycieczkę do Japonii?

Kiedy najlepiej planować wyjazd do Japonii?

W Japonii, poza wyspą Riukiu i południową częścią Kiusiu, można wyróżnić cztery pory roku. Każda ma swój niezaprzeczalny urok i jak wszystko – każda ma plusy i minusy. Planując wycieczkę do Japonii warto zatem wziąć pod uwagę nie tylko średnią temperaturę w danym okresie, ale również ryzyko wystąpienia opadów, piękno tego kraju o danej porze roku czy festiwale, święta oraz inne ciekawe wydarzenia.

Więcej...
Zanim wyjedziesz na wycieczkę do Chin

Zanim wyjedziesz na wycieczkę do Chin

Bez wątpienia Chiny są jednym z państwa najbardziej odległych nam kulturowo. Wyraźne zróżnicowanie zwyczajowe i kulturowe widać również w obrębie samych Chin, w których żyje ponad 50 narodowości! Warto zatem – jeszcze przed wyjazdem do Chin – poznać niektóre zachowania i typowe zwyczaje mieszkańców tego kraju. Niektóre mogą być nawet zaskakujące...

Więcej...
Co warto zobaczyć na wycieczce w Chinach

Nie tylko Pekin, czyli co warto zobaczyć w Chinach

Czasy, kiedy Chiny były kierunkiem podróży niemal nieosiągalnym, już dawno minęły. Dziś możemy przebierać spośród wielu propozycji wycieczek do Chin – dłuższych i krótszych, droższych i tańszych. Czasy się zmieniły, ale Chiny wciąż przyciągają turystów jak magnes. Inną kulturą, orientalnym charakterem i pięknymi miejscami, które na długo zapadają w pamięć.

Więcej...
Litwa Wilno zamek twierdza

Nadbałtyckim szlakiem – atrakcje turystyczne

Powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę do krajów bałtyckich, czyli na Litwę, Łotwę i do Estonii, jest co najmniej kilka. Piękna przyroda utrzymana w naturalnym stanie, ciekawe zabytki oraz przyjaźnie nastawieni tubylcy.  Wakacje na Litwie, Łotwie lub w  Estonii – pomimo tego, że położone nad dobrze znanym nam Morzem Bałtyckim, mogą przynieść wiele nowych i niezapomnianych wrażeń.

Więcej...
Wilno - Litwa - wycieczki do krajów bałtyckich

Wakacje nad Bałtykiem inaczej, czyli o krajach bałtyckich

Wczasy nad polskim morzem mają wiele uroku i zazwyczaj kojarzą się nam ze słodkim dzieciństwem. Nie zawsze jednak pogoda sprzyja słodkiemu leniuchowaniu na plaży.  Czym zająć się w małej nadmorskiej miejscowości, gdy wciąż pada lub temperatura nie zachęca do rozłożenia leżaka? Alternatywą dla osób, które kochają Bałtyk może być wycieczka na Litwę, Łotwę lub do Estonii. Jest tam co robić! Nawet w niepogodę.

Więcej...
Wczasy we Włoszech - Wenecja

Wczasy we Włoszech – zorganizowane czy na własną rękę?

Turyści zazwyczaj dzielą się na takich, którzy korzystają z wyjazdów organizowanych przez biura podróży i takich, którzy wolą zorganizować się „na własną rękę”. Co jest lepsze? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, kierunku podróży, zasobności portfela, żądzy przygód, a często i odwagi. Bez względu na to, do jakiej  grupy należysz, jeżeli masz w planach wycieczkę do Włoch, ten tekst może Cię zainteresować.

Więcej...
Wakacje we Włoszech

Włochy na wakacje – ciekawe miejsca

Każdy, kto wybiera się na wycieczkę do Włoch wie, że trzeba zobaczyć m.in. Rzym, Neapol, Wenecję i Pompeje. Mało jednak mówi się o innych miejscach, równie urokliwych, ale mniej znanych – klimatycznych miastach we Włoszech, których jest mnóstwo. Do takich na pewno należą Sabbioneta, Mantua czy Taormina. Dwa pierwsze zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO.

Więcej...
Cancum - wakacje w Meksyku

Tropikalna przygoda – kierunek na Meksyk i Kubę

Co pociąga nas w tropikach? Dobra pogoda, egzotyka, smak wielkiej przygody. Strefa gorąca położona pomiędzy zwrotnikiem Raka a Koziorożca od zawsze była celem podróżników małych i wielkich. Chcesz podążyć ich śladem? Na początek wybierz wczasy w Meksyku lub na Kubie.

Więcej...
Kultura i zwyczaje Skandynawów

Nie tylko o Wikingach, czyli kultura i zwyczaje Skandynawów

Dawni mieszkańcy Północy przeszli do historii jako bezwzględni, dzicy, skorzy do podbojów i rabunków. Tak było w średniowieczu, ale na szczęście od tego czasu wiele się zmieniło... Współcześni Szwedzi, Norwegowie czy Duńczycy to ludzie bardzo życzliwi i choć mało wylewni – chętni do pomocy. Można się o tym przekonać na własnej skórze, wystarczy spędzić urlop w Skandynawii.

Więcej...
Wycieczki po Norwegii

Nie lubisz upałów? Wybierz Skandynawię!

Urlop w Norwegii, Szwecji czy Danii to doskonały wybór, szczególnie latem. Podczas gdy na południu Europy panują wysokie temperatury, znacznie przekraczające 30 ºC, w Skandynawii możesz spędzić wakacje w nieco chłodniejszym klimacie. Z kolei brak upałów sprzyja zwiedzaniu, a w Skandynawii jest co oglądać...

Więcej...
Urlop na Wyspach Kanaryjskich

Urlop na Wyspach Kanaryjskich – praktyczne rady dla turystów

Wybierasz się w podróż na Wyspy Kanaryjskie po raz pierwszy? Na pewno przydadzą Ci się praktyczne wskazówki, które z jednej strony mogą pomóc w uniknięciu sytuacji problematycznych, z drugiej – sprawią, że wakacyjny wyjazd na Wyspy Kanaryjskie stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Więcej...
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – co warto zobaczyć?

Jeżeli najbliższy urlop planujesz spędzić na Wyspach Kanaryjskich, na pewno nie będziesz się nudzić. Choć hiszpański archipelag na Oceanie Atlantyckim zajmuje łącznie niecałe 7,5 tys. km? powierzchni, miłośnicy egzotycznej przyrody, piaszczystych plaż i niezwykłych miasteczek mają tam co robić. Turystom zazwyczaj sprzyja też pogoda. Na wyspach Kanaryjskich panuje przyjazny, łagodny klimat, który przypomina wieczną wiosnę, a temperatura powietrza wynosi przez cały rok średnio 19-25 ºC.

Więcej...
Wycieczka do Bułgarii

Wycieczka do Bułgarii – co warto wiedzieć?

Jak głosi stare powiedzenie: co kraj, to obyczaj. Pół biedy, kiedy mieszkasz w hotelu i stronisz od kontaktów z autochtonami, ale jeżeli jesteś osobą towarzyską i lubisz poznawać obcą kulturę, powinieneś wiedzieć co nieco o zachowaniach mieszkańców danego kraju. Planujesz wczasy w Bułgarii? Poznaj zwyczaje Bułgarów jeszcze przed wyjazdem.

Więcej...
Wczasy w Bułgarii – kiedy najlepiej jechać?

Wczasy w Bułgarii – kiedy najlepiej?

Na wycieczkę do Bułgarii możesz wybrać się o każdej porze roku. Wszystko zależy od tego, co lubisz najbardziej. Ciepłą wodę w morzu i dość wysoką temperaturę sprzyjającą leniuchowaniu na plaży? A może chłodniejsze dni, zachęcające do aktywnego wypoczynku i wycieczek krajoznawczych?

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.