Tunezja - Gorąca Jak Samum (RBL)

Tunezja Wycieczki objazdowe

Długość pobytu 7/14 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • dla chętnych tydzień pobytu w Tunezji

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Po przylocie do Tunezji (Enfidha) transfer do hotelu w okolicach Sousse lub Hammamet, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Zwiedzanie rozpoczniemy od miasta Zaghouan, gdzie odwiedzimy ruiny starożytnej Świątyni Wody czyli Nimfeum- będącej w przeszłości początkiem jednego z najdłuższych akweduktów rzymskich doprowadzajacych niegdyś wodę do Kartaginy. Budowa tego gigantycznego obiektu zajęła aż 40 lat! Następny punkt programu to Dougga - stanowisko archeologiczne w północnej Tunezji, w 1997 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto Dougga (inaczej Thugga) przenosi każdego kto się tam znajdzie w czasy starożytne. Znajduje się tam jedno z większych stanowisk archeologicznych (około 65 hektarów) w północnej Tunezji. Główną atrakcją miasta jest doskonale zachowany amfiteatr z II wieku n.e, który mógł pomieścić 4000 widzów, a także Kapitol poświęcony czci Jowisza, Junony i Minewry. Kolejnym miejscem będzie Tabarka - wygląd miasta odzwierciedla historyczną różnorodność wpływów innych kultur. Widoczne są tutaj elementy cywilizacji fenickiej, rzymskiej, arabskiej i tureckiej. Miasteczko ma niezwykle malownicze położenie u stóp gór Kroumirie. Ich wzgórza gęsto porastają dęby korkowe, mimozy oraz sosny. Za czasów panowania rzymskiego Tabarka była jednym z najważniejszych portów, do którego docierały przede wszystkim statki z ładunkiem zboża z Beja oraz marmuru z Simitthu. Za atrakcję turystyczną można także uznać znajdujące się na zachód od zatoki formacje skalne w kolorze ochry, nazywane Les Aiguilles (Igły). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Tabarki. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku stolicy - Tunisu, jednego z najstarszych i najważniejszych miast Afryki Północnej. Wizyta w centrum miasta, gdzie niezwykle widoczne są wpływy francuskiego protektoratu (1881-1956) oraz spacer rozległym labiryntem wąskich arabskich uliczek tuniskiej mediny znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do XIX-wiecznego zespołu pałacowego Bardo będącego siedzibą Muzeum Narodowego. To najważniejsze muzeum archeologiczne szczyci się imponująca kolekcją antycznych mozaik, sarkofagów oraz ceramiki z czasów rzymskich i kartagińskich. Przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa - miasta założonego przez Fenicjan w 814 r. p.n.e. Początkowo centrum imperium fenickiego, w II w. p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej. Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity, tutaj również mieści się Pałac Prezydencki. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoninusa pochodzących z II-III w. p.n.e, a także portu punickiego oraz wzgórza Byrsa, gdzie zobaczymy malowniczą gotycką Katedrą św. Ludwika (zwiedzanie z zewnątrz). Zwiedzimy równiez Tophet, gdzie mieściły się świątynie kartagińskich bóstw. Odkryto tam 20 tys. urn z prochami dzieci, które najpewniej składano w ofierze.Następnie przejazd do romantycznego mauretańskiego miasteczka Sidi Bou Said, w którym dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Sousse lub Hammamet. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do Monastiru - miasta pierwszego prezydenta Niepodległej Tunezji Habiba Bourgiby. W programie zwiedzanie Mauzoleum tegoż Prezydenta oraz Ribatu – muzułmańskiej twierdzy zakonnej. Następnie przejazd do miejscowości Kairouan. Jest to czwarte święte miasto islamu na świecie. Zobaczymy Wielki Meczet (wewnątrz!), którego dach wspiera się na 414 filarach, mauzoleum Sidi Saheb słynące z barwnych mozaik i ażurowej sztukaterii oraz baseny Aghlabidów z IX w., w którym dawno temu gromadzono wodę dla całego miasta. Odwiedzimy również malowniczą medinę otoczoną murami, która obecnie pełni rolę bazaru i jest wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką jest również to, że w Kairouanie były kręcone fragmenty filmu "Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki”. Na koniec udamy się w kierunku Tozeur, miasta-oazy na kolację i nocleg. (Trasa ok. 370 km)
Dla chętnych fakultatywnie możliwość zwiedzania bryczką oazy pustynnej i zoo w Tozeur. Koszt wycieczki to ok 10 EUR/os.

Dzień 5
Po śniadaniu przesiądziemy się do komfortowych jeepów, którymi udamy się w wyprawę w góry Atlas. Planowany jest rajd po saharyjskich wydmach – Ong Jemel, które posłużyły jako plener takich filmów jak „Gwiezdne Wojny” oraz „Angielski pacjent”. Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. Następnie przejazd w kierunku Douz przez Chott Jerid – największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. Przed wrotami Sahary odwiedzimy również rezerwat form eolicznych Fatnassa - jest to miejsce występowania bardzo ciekawie uformowanych wydm. W Douz, gdzie możemy podziwiać piaszczysty kawalek Ergu Wschodniegi możliwa przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, dodatkowo płatna ok.15 EUR). Następnie pprzejazd w kierunku Matmaty, kolacja, nocleg w hotelu. (Trasa ok 250 km)

Dzień 6
Po śniadaniu transfer na bajeczną wyspę Djerba - pełnej pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy właśnie tutaj dotarł Odyseusz wracając z Troi, a wpływy arabskie i żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Wyspa Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale i z przepięknej ceramiki i oryginalnej architektury. Zwiedzanie zaczniemy od Guellala, miasteczka słynącego z rzemiosła garncarskiego. Mieszkańcy wyrabiali tutaj ceramikę w tradycyjne sposób od wieków. W manufakturze ceramiki w Guellala odbędzie się prezentacja produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Odwiedzimy również Muzeum Tradycji i Kultury Djerby, które pokazuje jak przez stulecia żyła ludność tej wyspy. W miejscowości Erriadh odwiedzimy najważniejszą Synagogę w Afryce, El Ghriba. Znajduje się tutaj najstarsza tora na świecie. Co roku w maju przybywają tu licznie Zydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto LA BA OMER i wspominać zesłanie manny z nieba i koniec epidemii. Odwiedzimy również stolicę wyspy Houmt Souk - jest to tętniące życiem miasto z lokalnym targiem (souk), gdzie podczas godzinnej przerwy mogą Państwo arabskim zwyczajem potargować się przed dokonaniem zakupów. Niedaleko portu znajduje się z XIII w. fort Gazy Mustaphy, pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach Następnie powrót na ląd i przejazd do regionu Matmata. Kolacja oraz nocleg. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 7
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie regionu Matmata, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów - prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu "Gwiezdne Wojny". W dalszej kolejności przejazd do El Jem. Zatrzymamy się na zwiedzanie spektakularnych ruin rzymskiego amfiteatru (UNESCO), który jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie i jest lepiej zachowany od rzymskiego Koloseum. To właśnie w amfiteatrze w El Jem były kręcone sceny walk do filmu "Gladiator". Uwieńczeniem objazdu będzie spacer, podczas którego będą Państwo mieli okazję do ostatnich zakupów pamiątek w prestiżowej dzielnicy Port El Kantoui. Port posłużył jako plener filmowy „Piratów” J. Polańskiego. Kolacja i nocleg w Sousse lub Port El Kantoui. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji (kontynentalnej) - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).

Podstawowe informacje o cenach

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 85 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 1 do 3 TND/osoba/dzień. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu. Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę „Tunezja Gorąca jak samum” z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.

Dostępne terminy
30.04 - 07.05.2020
07.05 - 14.05.2020
14.05 - 21.05.2020
21.05 - 28.05.2020
28.05 - 04.06.2020
04.06 - 11.06.2020
11.06 - 18.06.2020
18.06 - 25.06.2020
25.06 - 02.07.2020
02.07 - 09.07.2020
09.07 - 16.07.2020
16.07 - 23.07.2020
23.07 - 30.07.2020
30.07 - 06.08.2020
06.08 - 13.08.2020
13.08 - 20.08.2020
20.08 - 27.08.2020
27.08 - 03.09.2020
03.09 - 10.09.2020
10.09 - 17.09.2020
17.09 - 24.09.2020
24.09 - 01.10.2020
01.10 - 08.10.2020
08.10 - 15.10.2020
15.10 - 22.10.2020

Ofertę wycieczki oglądano: 931 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.