Kuba Haiti Dominikana, tam gdzie diabeł mówi dobranoc (RBZ) Kuba Haiti Dominikana, tam gdzie diabeł mówi dobranoc (RBZ)

Kuba Haiti Dominikana, tam gdzie diabeł mówi dobranoc (RBZ)

Kuba, Haiti, Dominikana Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 16 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Hawana, Port-au-Prince i Santo Domingo - kolonialny Trynidad i Cienfuegos.

Miejscowość: Hawana, Port-au-Prince i Santo Domingo, Trynidad
Region: Karaiby
Państwo: Kuba, Haiti, Dominikana

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby. Przejazd dzielnicami Miramar i Vedado, które przed rewolucją były dzielnicami bogaczy i dzielnicami wszelakich uciech. Zwiedzanie Hotelu Nacional, następnie przejazd w okolicę Placu Rewolucji, ulubionego miejsca przemówień Fidela Castro. Wizyta w fabryce rumu Legendario, następnie przejazd w okolicę Kapitolu, Placu Centralnego i Opery Hawańskiej. Kolejnym punktem programu będą Malecon (słynna hawańska promenada) Starej Hawany, gdzie zobaczymy min. plac wojskowy, plac katedralny ze słynną katedrą, plac Św. Franciszka z Asyżu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Wieczorem, chętnych zachęcamy do obejrzenia jednej z rewii hawańskich, które powstały w latach 50-tych ubiegłego wieku, by zapewniać rozrywkę amerykańskim mafiosom (cena ok.50 euro/os) lub dla chętnych Kanonada, (za opłatą około 40 EUR/os.) – widowisko z wystrzałami armatnimi obrazujące sceny historyczne 18- wieczej Hawany. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 3
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania miasta: cmentarz Kolumba (jedna z największych nekropolii karaibskich), twierdza El Morro, Cojimar (miejsce związane z Ernestem.Hemingwayem ), następnie odwiedzimy sanktuarium Maryjne Matki Boskiej de la Regla, patronki Hawany – w religiach afroamerykańskich określanej jako Yemaya. Sanktuarium to miejsce gdzie biała magia, spotyka się z czarną, gdzie kobiety siedzące na murze kościelnym sprzedają magiczne proszki na lepsze życie, czynią cuda, a kochankowie na nowo się zakochują. Przejazd do Santa Clara, która była świadkiem obalenia reżimu Batisty przez Che Guevarrę. W programie spacer po miejscach upamiętniających Che: memorial, miejsce pochówku i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Kolacja i nocleg w okolicy Santa Clara. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej klimatycznego miasta Kuby -Trynidadu, które słynie nie tylko z kolonialnej zabudowy (UNESCO) czy Doliny Cukrowej, ale znane jest również jako stolica synkretyzmu religijnego Santerii. W programie: muzeum miejskie, świątynia synkretyczna, tawerna La Canchanchara, spacer brukowanymi ulicami miasta. Czas wolny – chętnych zachęcamy do spróbowania langusty. Następnie przejazd wzdłuż Doliny Cukrowej i wizyta w najlepiej zachowanym majątku barona cukrowego Manaca Iznaga. Po kolacji, udamy się na spotkanie z miejscową spirytystką, która wprowadzi nas w świat Orishas, zobaczymy m.in. tambores, przez które przemawiają bóstwa, zobaczymy tańczących w rytmie bębnów czarnych afrykańskich potomków niewolników. Przy odrobinie szczęścia spirytystka podpowie nam, co takiego zgotował nam los, lub co przyniesie dzień jutrzejszy. Kolacja i nocleg w Trinidadzie. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 5
Po śniadaniu powrót do Hawany, po drodze wizyta w Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w Hawanie. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Hawanie i przelot na Dominikanę (przesiadka w Panamie). Po przylocie zwiedzanie stolicy republiki Santo Domingo: Puerta del Conde i pomnik Wyzwolenia, spacer po starym mieście kolonialnym, m.in.: pierwsza katedra w Nowym Świecie, Casa de Tostada, uniwersytet Convento de los Dominicos, kościół Królowej Aniołów, Brama Miłosierdzia, ulica Dam, nasjtarszy w Nowym Świecie kompleks wojskowy Fortaleza Ozama, Baszta Hołdu, Panteon Narodowy, Plaza Espana z alkazarem de Colon. W programie także nadmorska promenada Malecon, Pałac Narodowy, Faro de Colon z gobowcem Kolumba, jaskinie Los Tres Ojos. Część zwiedzania tego dnia zostanie przeniesiona na poranek dnia 7. Kolacja i nocleg w Santo Domingo.

Dzień 7
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Santo Domingo, a następnie przejazd do haitańskiej części wyspy - do stolicy Port -au-Prince. Spacer po mieście, w programie m.in.: centralny plac Champs de Mars z pomnikiem Bohaterów o Niepodległość, hotel Oloffson (przykład haitańskiej architektury kolonialnej), Maison Defly (muzeum życia kreolskiego), haitańska Notre –Dame, Pałac Prezydencki oraz największy Targ Żelazny. Transfer do hotelu w okolicach Port –au – Prince, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8
Po śniadaniu, przejazd do Jacmel na spotkanie z Mambo, czyli szamanem voodoo, który podobno może zmienić wszystko....Wizyta zostanie specjalnie zaaranżowana przez Madame Yclide (impresario voodoo). Powrót do hotelu w okolicach Port Au Prince , kolacja i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do północnej części wyspy do miasta Cap Haitien. Po drodze wizyta La Ferriera - cytadeli znajdującej się na 900 metrowym wzgórzu Pic La Ferriere (chętnym proponujemy wjazd konno). Dodatkowo wizyta w pałacu Sans Souci – niegdyś bardzo eleganckiej, a teraz już mocno zniszczonej rezydencji Henri Christophe’a – czarnoskórego, samozwańczego króla północnej prowincji. Następnie chwila relaksu na osławionej i świetnie zagospodarowanej prywatnej plaży Labadie Nord, gdzie przybijają statki wycieczkowe. Czas na lunch na plaży. Po południu zwiedzanie Cap Haitien: hotel Roi Christophe – piękny przykład kolonializmu haitańskiego, Fort Joseph, Fort Picolet, katedra Notre Dame, plac d’Armes. Kolacja i nocleg w okolicach Cap Haitien. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 10
Przejazd w stronę granicy z Republiką Dominikany i krótka wizyta w parku historycznym La Isabela – pierwszym kolonialnym mieście Kolumba (m.in.. pozostałości pierwszego domu Kolumba, cmentarz Hiszpanów i Tainów, Świątynia obu Ameryk). Następnie zwiedzanie Puerto Plata – największego miasta na atlantyckim wybrzeżu Dominikany. W programie m.in.: wjazd kolejką linową na Pico Isabel de Torres – punkt widokowy, skąd roztacza się piękna panorama zatoki Puerto Plata, wizyta w ogrodach botanicznych, wizyta w fabryce rumu oraz muzeum bursztynu, katedra San Felipe Apostol oraz malecon. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Puerto Plata. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd w rejon Zatoki Escondida - rejs łodzią po otoczonej namorzynami lagunie Gri Gri, podczas którego zwiedza się morskie groty. Transfer na półwysep Samana, znany nie tylko z najpiękniejszych plaż Dominikany, ale i z humbaków, które przypływają tu w okresie godowym. Krótka chwila na relaks w orzeźwiających wodach Balneario La Fuente. Po południu przejazd w okolice Santo Domingo i zakwaterowanie w hotelu 4* All Inclsuive. Po drodze wizyta na jednej z plantacji: kawy lub tytoniu. Kolacja i nocleg na południowym wybrzeżu Dominikany, (Trasa ok. 400 km)

Dzień 12-14
Wypoczynek w hotelu 4* All Inclsuive

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Santo Domingo. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Polski.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Podstawowe informacje o cenach

Cena obejmuje:
przelot do Hawany i z Dominikany (z przesiadką w jednym z portów europejskich), przelot z Kuby na Dominikanę (z przesiadką), opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje podczas objazdu i All Inclsuive podczas pobytu na Dominikanie), transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie.

Cena nie obejmuje:
opłat granicznych ok. 65 USD/os., opłaty wylotowej z Santo Domingo (ok. 20 USD/os.), opłaty wylotowej z Kuby (ok. 25 CUC), biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 80 EUR i ok. 140 USD), opłaty za lokalnych przewodników, kierowców (ok. 60 USD/os.), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Dostępne terminy:
Więcej informacji pod nr telefonu:
+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 2002 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.