Panama, Kostaryka, Nikaragua morze lasów, lawa przyjemności (RBZ) Panama, Kostaryka, Nikaragua morze lasów, lawa przyjemności (RBZ)

Panama, Kostaryka, Nikaragua morze lasów, lawa przyjemności (RBZ)

Panama, Kostaryka, Nikaragua Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 16 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Kanał Panamski - od Atlantyku do Pacyfiku - San Jose i wulkany Kostaryki - lasy deszczowe i plantacje kawy – Trasa Panamerykańska - Nikaragua – zjazd z wulkanu na sankach lub desce, kolonialne perły: Granada i Leon – Jezioro Ometepe – wypoczynek nad Pacyfikiem.

Miejscowość: Managua, San Jose, Leon, Panama
Region: Ameryka Środkowa
Państwo: Panama, Kostaryka, Nikaragua

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Panamy City (via jeden z portów europejskich). Przejazd na kolację i nocleg w Panamie.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie śluzy Miraflores (kanał Panamski ma 3 śluzy: Gatun od strony Atlantyku, Pedro Miguel oraz Miraflores od strony Pacyfiku). Śluza wraz z centrum dla odwiedzających oraz muzeum obrazują historię powstania i eksploatacji kanału, aspekty techniczne i plany rozbudowy Kanału Panamskiego. Następnie przejazd do miasteczka Gamboa, skąd rozpocznie się rejs po jeziorze Gatun położonym w Parku Narodowym Chagres. Stworzenie Parku pozwoliło zachować naturalne lasy tropikalne, rzeki i jeziora, w szczególności jezioro Alajuela, które reguluje poziom wody w Kanale Panamskim. Po południu zwiedzanie Panama City - spacer kolonialnymi uliczkami Casco Viejo (starego miasta Panamy) wpisanego na listę UNESCO - wąskie uliczki, niska zabudowa, budynki sakralne pozwolą Państwu przenieść się w czasy kolonii hiszpańskiej. Kontrastu dodaje nowa część miasta, z licznymi ponad 300-u metrowymi biurowcami ze szkła i stali. Kolacja i nocleg w Panamie. (Trasa ok. 90 km)

Dzień 3
Po śniadaniu całodzienna wyprawa do Parku Narodowego Chagres, który zamieszkiwany jest przez Indian Embera Drua - plemię, które próbuje zachować styl życia praktycznie niezmienny od czasów przybycia Kolumba. Lunch w wiosce. Powrót do hotelu w Panamie, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do San Jose w Kostaryce. Po przylocie wizyta w Museo de Oro (Muzeum Złota) - muzeum w swoich zbiorach posiada m.in. ponad 2 tysiące prekolumbijskich narzędzi wytworzonych przez indiańskie plemiona Kostaryki. Jeśli wystarczy czasu spacer po mieście. Następnie przejazd  do  Parku Narodowego Wulkanu Irazu – najwyższego wulkanu Kostaryki (3432 m.n.p.m,) oraz jednego z bardziej aktywnych. Irazu (bądź jak nazywają go mieszkańcy – Kolos) to pięć kraterów z czego jeden (Diego de la Haya) stanowi jezioro kraterowe. W drodze powrotnej  wizyta w  Cartago – mieście będącym pierwszą stolicą Kostaryki (do 1823 r.) i dwukrotnie zniszczonym przez Irazu. Spacer po starówce oraz wizyta w imponującej bazylice Najświętszej Marii Panny od Aniołów – patronki Kostaryki. Powrót do San Jose na kolację i nocleg.(Trasa ok. 160 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do najbardziej popularnego parku Kostaryki - Parku Narodowego Wulkanu Poas. Wulkan ma wysokość 2708 m n.p.m. i należy do najbardziej spektakularnych, aktywnych wulkanów w Kostaryce. Jego krater ma 1,5 km średnicy i 300 metrów głębokości. Zapraszamy również na spacer do krateru wypełnionego szmaragdową wodą - Botos Lake. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Doka Estate Coffee and Mill – plantacji kawy położonej na zboczach wulkanu. Będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć proces transportu, suszenia i wypalania ziaren kawy. Następnie wizyta w La Paz Waterfall Gardens – spacer pośród wodospadów oraz wizyta na farmie motyli i w ogrodzie kolibrów. Wieczorem przyjazd do hotelu Tilajari (lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu przyrody Cano Negro Wildlife Refuge, gdzie przesiądą się Państwo do łodzi i rozpoczną rejs po rzece Frio. To najlepszy sposób poznania atrakcji rezerwatu, słynącego głównie z ptactwa. Często spotykani mieszkańcy rezerwatu to również leniwce, żółwie czy kajmany. Następnie przejazd do rezerwatu Monteverde wzdłuż brzegów Jeziora Arenal, największego sztucznego jeziora Ameryki Centralnej. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Monteverde, kolacja i nocleg.(Trasa ok. 300 km).

Dzień 7
Po śniadaniu spacer „podniebnym szlakiem”- dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo eksplorować florę i faunę tego lasu chmurowego. Dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Następnie wizyta w serpentarium, gdzie zgromadzono około 40 gatunków gadów zamieszkujących Kostarykę (np. węże, jaszczurki, żółwie lądowe). Chętnym, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 70 USD/os. Po południu przejazd do Parku Narodowego Rincon de la Vieja. Kolacja i nocleg w Hacienda Guachipelin Lodge lub podobnym. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 8
Po śniadaniu trekking w Parku Narodowym wulkanu Rincon de la Vieja, zwanego również „zakątkiem starej kobiety”. Nazwę tę nadali wulkanowi Indianie wierzący, że na zboczach mieszka czarownica, która w gniewie zionie ogniem. Wulkan wznosi się na wysokość 1916 m n.p.m. i został uformowany przez erupcje kilkunastu stożków, w wyniku których powstał jeden wulkan. Spacer u podnóża tego aktywnego wulkanu, pośród gejzerów błotnych i gorących źródeł, w otoczeniu przebogatej fauny i flory. Następnie przejazd słynną Trasą Panamerykańską do Granady (Nikaragua). Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. (Trasa ok. 210 km)

Dzień 9
Po śniadaniu rejs po Jeziorze Nikaragua na wyspę Ometepe. Jezioro Nikaragua to największe jezioro w Ameryce Środkowej, o powierzchni blisko 8250 km2. Zamieszkuje je wiele gatunków ryb, w tym żarłacz tępogłowy, rekin znany ze swej agresywnej natury, tarpony i ryby piły. Jezioro Nikaragua jest również usiane egzotycznymi wysepkami oraz jest znane z zapierających dech w piersiach zachodów słońca. Największą wyspą jeziora jest Ometepe, nad którą górują dwa czynne wulkany: Concepcion (1600 m.n.p.m.) oraz Maderas (1394 m.n.p.m.). Wyspa Ometepe stwarza szereg możliwości aktywnego wypoczynku: trekkingu, pływania, pływania kajakiem, zwiedzania rowerem czy hippiki. Powrót do Granady i zwiedzanie tego pięknego kolonialnego miasta położonego u stóp wulkanu Mombacho. W programie m.in. spacer zachwycającymi uliczkami miasta, Covento y Museo San Francisco (klasztor i muzeum Św. Franciszka, najstarszy kościół w Ameryce Centralnej), Fortaleza La Polvora (hiszpańska forteca), Iglesia de la Merced (najpiękniejszy kościół w Granadzie). Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. Dla chętnych wieczorny przejazd dorożkami po tym pięknym, kolonialnym mieście. Cena ok. 15 USD/os. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 10
Z rana po śniadaniu dla chętnych, za dodatkową opłatą, wycieczka łodziami pośród setek uroczych wysepek na Jeziorze Nikaragua, powstałych w wyniku wybuchu wulkanu Mombacho. Cena ok. 20 USD/os.
Następnie wyjazd z Granady i zwiedzanie Pueblos Blancos – uroczych kolonialnych miasteczek położnych w mesecie centralnej, znanych głównie z rolnictwa lub wytwarzanego rękodzieła, w programie m.in San Juan de Oriente (garncarstwo) i Catarina (uprawa roślin tropikalnych). W Catarina znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się piękny widok na Laguna de Apoyo – najstarsze i najgłębsze jezioro kraterowe o krystalicznie czystej wodzie. Następnym punktem programu będzie wizyta w Parku Narodowym Wulkanu Masaya (najbardziej „dymiący” wulkan Nikaragui) – krótki spacer po polach lawy i fumaroli. Przejazd przez stolicę kraju – Managuę. Jeśli wystarczy czasu wizyta na targu rękodzieła Huembes Market, gdzie można zakupić najbardziej typowe pamiątki. Kolacja i nocleg w hotelu w Leon. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 11
Po śniadaniu proponujemy jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń jakim może być volcano surfing czyli zjazd z wulkanu na specjalnie zaadaptowanych deskach a’la snowboardowych lub sankach. Wycieczka rozpoczyna się transferem (małe busy – niekoniecznie klimatyzowane) z Leon do podnóża czynnego wulkanu Cierro Negro, następnie czeka Państwa wspinaczka kamienną ścieżką na wulkan (wysokość 726 m n.p.m i wulkan ciągle „rośnie”) i finalnie, po uprzednim przygotowaniu przez instruktora, założeniu ubrania ochronnego i gogli, zjazd zboczem wulkanu. Prosimy mieć solidne, zakryte buty, dlatego, iż rolę hamulców będą odgrywać Państwa nogi. :) Nie ma obowiązku zjazdu, tym z Państwa mniej zainteresowanym proponujemy albo samą wspinaczkę na Cerro Negro (piękne widoki) lub pozostanie w Leon i samodzielną eksplorację miasta. Po południu zapraszamy do zwiedzania pierwszej stolicy Nikaragui – Leon. Początki miasta datują się na 1524 rok. Pierwotnie miasto było położone na zboczach wulkanu Momotombo (ok. 30 km od obecnej lokalizacji), ale po serii trzęsień ziemi i erupcji wulkanu w 1610 roku, zdecydowano o przeniesieniu stolicy w nieco bardziej bezpieczne miejsce. Leon to miasto uniwersytetów, pełne inspirujących budowli, uroczych ulic i alei, fantastycznych restauracji i bogatego życia nocnego. W programie spacer po mieście m.in: największa w Ameryce środkowej katedra (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (przykład meksykańskiego baroku, kościół uznawany z najładniejszy w Leon), Muzeum Mitów i Legend, Muzeum Bohaterów i Martyrologii (przejmujące murale obrazujące historię Nikaragui od czasów kolonizacji po ostatnią wojnę zakończoną w 1989 r.). Kolacja i nocleg w hotelu w Leon. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 12
Po śniadaniu wizyta w fabryce najsłynniejszego rumu Nikaragui – Flor de Cana, gdzie będzie można zobaczyć proces destylacji połączony z degustacją tego wyśmienitego trunku. Następnie przejazd do Rezerwatu Isla Juan Venado. Rezerwat jest labiryntem stworzonym przez lasy namorzynowe, zamieszkałe przez tysiące ptaków wodnych. Nieskończone plaże rezerwatu są miejscem wylęgu żółwi morskich. Wizyta w stacji ochrony i rozmnażania żółwi. Powrót do hotelu w Leon, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd na pacyficzne wybrzeże Nikaragui. Zakwaterowanie w hotelu nad oceanem.  Czas na wypoczynek. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 14
Wypoczynek nad Pacyfikiem.

Dzień 15
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Managua, przelot do Panama City. Wylot z Panama City do Polski (via jeden z portów europejskich). (Trasa ok. 80 km)

Uwaga! Możliwy wylot z Managua 14-tego dnia wieczorem i przylot do Panamy City, tam kolacja i nocleg. 15-tego dnia czas wolny w Panama City.

Dzień 16
Przylot do Polski.

Uwagi!
- Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróż, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.
- Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Podstawowe informacje o cenach

Cena obejmuje:
przelot samolotem (z przesiadką w jednym z portów europejskich), przelot do San Jose i z Managua do Panama City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach/lodge (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem (z wyjątkiem wyprawy na wulkan Cerro Negro, gdzie minibusy mogą nie mieć klimatyzacji), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas wypoczynku nad Pacyfikiem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: CP, NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
obligatoryjnej opłaty na miejscu ok 530 USD/os. (opłata graniczna Kostaryka - Nikaragua, asysta lokalnego przewodnika, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków); wycieczek fakultatywnych (podane w programie); dodatkowych napoi do posiłków; wydatków osobistych.

Dostępne terminy

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 2296 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.