Tropiki Centralnej Ameryki - Meksyk, Belize, Honduras, Gwatemala, Salwador Tropiki Centralnej Ameryki - Meksyk, Belize, Honduras, Gwatemala, Salwador

Tropiki Centralnej Ameryki - Meksyk, Belize, Honduras, Gwatemala, Salwador

Meksyk, Belize, Honduras, Gwatemala, Salwador Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 16 dni

  • Program

Wycieczka objazdowa po Ameryce Środkowej. Państwa - Miasta Majów w 4 odsłonach: Meksyk (Tikal), Belize (Lamanai), Gwatemala (Tikal) i Copan (Honduras) - karaibski luz Indianie Garifuna i raj na ziemi Cayo Caulker - kolonialne dziedzictwo w Antigua - Salwador - najmniejszy kraj w Pacyficznym Pierścieniu Ognia - wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya.

Miejscowość: Tulum, Tikal, Flores, San Salwador
Region: Ameryka Środkowa
Państwo: Meksyk, Belize, Honduras, Gwatemala, Salwador

Program wycieczki objazdowej

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (bezpośrednio) do Cancun. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do dawnego portu Majów – Tulum, pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 25 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych – chętnych zapraszamy do kąpieli i/lub nurkowania z maską w kryształowo czystej wodzie cenote Tacbe-ha lub Dos Ojos (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Tulum. Następnie przejazd do Chetumal. Po drodze krótka wizyta w magicznym mieście Bacalar, położonym nad pięknym jeziorem nazywanym „laguną siedmiu kolorów”. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Chetumal. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Belize (konieczna zmiana autobusu). Przejazd przez Orange Walk i wyprawa łodziami po rzece New River do ukrytych w dżungli ruin Lamanai. Było to jedno z najdłużej zamieszkanych miast Majów, zostało opuszczone dopiero w XVII w. Zobaczymy m.in. Świątynię Jaguara, Świątynię Maski i Wysoką Świątynię. Po zwiedzaniu transfer do Belize City - miasta założonego w XVII wieku przez Brytyjczyków i historycznej stolicy Belize, leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Belize City. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 4
Po śniadaniu dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 45 USD rejs na koralową wyspę Caye Caulker. Na wyspie czas wolny na plażowanie i rozkoszowanie się potrawami z owoców morza. Możliwość pływania z maską na rafie koralowej u brzegów wyspy. Powrót do Belize City. Następnie przejazd do Gwatemali. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Flores. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tys. mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. Dla chętnych impreza fakultatywna „canopy”, czyli ekscytujący zjazd w uprzęży pod koronami drzew tajemniczej selwy (ok. 50 USD). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rio Dulce. (Trasa ok 250 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Rio Dulce i rejs łodzią po rzece. Tereny tego parku zamieszkują m.in. tukany, wyjce, liczne ptaki wodne. Wizyta w miejscowości Livingstone, położonej nad Morzem Karaibskim i zamieszkałej przez plemię tzw. czarnych Indian, czyli Garifuna. Przejazd do Copan (Honduras), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie ruin Copan, uważanych za jedno z najbardziej mistycznych miast Majów. Położone na terenie 30 tys. ha mogło liczyć nawet 200 tys. mieszkańców, przy czym należy pamiętać, iż nie wszystkie budowle zostały jeszcze odkryte – część z nich jest nadal przez naukowców ”wydobywana” z dżungli. Do najbardziej okazałych i znanych zabytków Copan należą Schody Hieroglifów, będące najdłuższym świadectwem piśmiennictwa Majów (2500 wyrytych symboli!). Zobaczymy również centrum ceremonialne z piramidami schodkowymi i boisko do gry w pelotę oraz dobrze zachowane stelle np. Dymiącej Muszli czy Boga Pauhatun. Następnie pojedziemy do miasta Gwatemala. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Gwatemala. (Trasa ok 290 km)

Dzień 8
Po śniadaniu panoramiczna wycieczka autokarem po mieście Gwatemala, które zostało stolicą państwa po trzęsieniu ziemi w ówczesnej stolicy – Antigua. W Mieście Gwatemala znajduje się trzeci najstarszy uniwersytet na świecie – Universidad de San Carlos. Miasto jest głównym ośrodkiem finansowym i kulturalnym Gwatemali. Krótki spacer po historycznej części miasta: katedra, Pałac Prezydencki. Następnie przejazd do dawnej stolicy Gwatemali – miasta Antigua (UNESCO). Miejscowość położona jest pomiędzy 3 wulkanami: de Agua, Acatenango i de Fuego. Antigua zachowała charakterystyczny dla epoki kolonialnej układ ulic (krzyżują się one pod kątem prostym), a większość powstałych po 1773 r. budowli inspirowana była barokiem kolonialnym i włoskim renesansem. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. ratusz, katedrę oraz warsztat jadeitu. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 25 USD/os), wizyta na plantacji kawy, produktu z którego słynie Antigua – czas na zapoznanie się z procesem produkcji, selekcji i suszenia ziaren kawy. Kolacja i nocleg w Antigua. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 9
Po śniadaniu, o ile pozwolą na to warunki pogodowe rejs łodzią po wulkanicznym jeziorze Atitlan - wizyta w nadbrzeżnych osadach zamieszkiwanych przez potomków Majów. Wizyta na typowym gwatemalskim bazarze w niewielkim miasteczku San Antonio, Santiago lub innym. W drodze powrotnej do Antigua przejazd przez zamieszkane przez Majów miasteczka Panajachel i Solola. Kolacja i nocleg w Antigua. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 10
Po bardzo wczesnym śniadaniu wycieczka na czynny wulkan Pacaya – 3/4 drogi pokonujemy konno szlakiem wytyczonym przez stare języki lawy (dla mniej wprawnych w hippice konie prowadzone są za uzdę). Wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia gwarantowane. Po południu przejazd do San Salvador, stolicy najmniejszego państwa Ameryki Centralnej - Salwadoru. Po drodze przystanek w Santa Ana, drugim największym mieście kraju. Zwiedzanie historycznej części miasta, m.in. katedra, teatr. Kolacja i nocleg w San Salvador. (Trasa ok 300 km)

Dzień 11
Po wczesnym śniadaniu przejazd na Puerta del Diablo skąd roztacza się wspaniały widok na wulkan Chinchontepec oraz jezioro Ilopango. Następnie przejazd do Suchitoto – kolonialnego miasteczka założonego przez Hiszpanów w 1708 r. – spacer brukowanymi uliczkami. Jeśli wystarczy czasu rejs łodziami po tajemniczych lasach namorzynowych rzeki Lempy, gdzie zamieszkują tysiące ptaków wodnych. Powrót do San Salvador i zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. katedrę, Pałac Narodowy, kościół Rosario. Kolacja i nocleg w San Salvador.( Trasa ok. 300 km)

Dzień 12
Po śniadaniu (w zależności od godzin przelotu możliwe pakiety śniadaniowe) wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Cancun. Zakwaterowanie w hotelu 4* All Inclusive, czas na relaks.

Dzień 13 - 14
Wypoczynek w Cancun lub an Riwiera Maya.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (bezpośrednio) do Warszawy.

Dzień 16
Przylot do Polski.

Uwagi!
- Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
- W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie/Salwadorze pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Istnieje konieczność zmiany autokaru na poszczególnych granicach - Klienci muszą przenieść swoje bagaże. Autokary w Gwatemali, Belize i Salwadorze są starsze i bardziej ubogo wyposażone niż te w Meksyku.
- Wyjazdy z hoteli mają miejsce niekiedy bardzo wcześnie rano (ok. 5-tej) – możliwe pakiety śniadaniowe.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
- Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 rokiem.
- Prosimy zabrać porządne obuwie (część zwiedzania oparta jest na trekkingu po selwie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Przelot
Komfortowy samolot Dreamliner PLL LOT (bezpośrednio) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium Club i Biznes Elite  w cenę wliczone bogate menu w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy 2 x 20 kg. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem.  Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Ofertę wycieczki oglądano: 3546 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.