Wycieczka Jamajka - pocztówka z kraju Boba Marley'a (RBZ) Wycieczka Jamajka - pocztówka z kraju Boba Marley'a (RBZ)

Wycieczka Jamajka - pocztówka z kraju Boba Marley'a (RBZ)

Jamajka Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 13 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Jamajka wycieczka objazdowa. Kingston i MoBay – orzeźwiające kąpiele w wodospadach Dunn’s River i YS – poszarpane wybrzeże i laguny w Port Antonio – tajemnicze Cockpit Country – rafting przy dźwiękach reggae – zaskakujące smaki: kurczak jerk i ackee z soloną rybą – luz w stylu rasta.

Miejscowość: Kingston, Port Royal, Mandeville
Region: Ameryka Środkowa
Państwo: Jamajka

Program wycieczki objazdowej po Jamajce

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Montego Bay (via jeden z portów europejskich).  Przylot do Montego Bay, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Montego Bay, najbardziej turystycznego miasta Jamajki. W programie: Strip – centrum turystyczne z klubami plażowymi, restauracjami, barami i pubami, plaża the Doctor’s Cave Beach, plac miejski Sam Sharp Square, the Cage (klatka, w której przetrzymywano zbiegłych niewolników), the Slave Ring (amfiteatr będący niegdyś miejscem handlu niewolnikami), kościół św. Jakuba, lokalny targ oraz Rose Hall Great House – dawny dom plantatorów. Następnie proponujemy spływ tratwami po jednej z licznych rzek Jamajki – Martha Brea River. Przejazd do Ocho Rios. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 130 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka do wodospadów Dunn’s River Falls, gdzie niewątpliwą atrakcją jest wspinaczka po urokliwych kaskadach i kąpiel w naturalnych basenach. Wodospady docenili również filmowcy – to tu kręcone sceny do pierwszego filmu o „urodzonym” na Jamajce bohaterze Jamesie Bondzie („Dr. No”). Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Nine Mile w Mauzoleum Boba Marleya, miejscu gdzie urodził się i przez kilka pierwszych lat mieszkał słynny muzyk reggae. Powrót do Ocho Rios i spacer po miasteczku. Jeśli wystarczy czasu wizyta w Coyaba River Garden & Museum - ogrodach z niewielkim muzeum archeologicznym prezentującym kulturę Indian Taino i historię Jamajki. Kolacja i nocleg w Ocho Rios. (Trasa ok 40 km)

Dzień 4
Po śniadaniu transfer do Oracabessy – to tu znajduje się znana plaża Jamesa Bonda. Następnie wizyta w posiadłości Firefly, należącej do nieżyjącego już brytyjskiego aktora Noela Cowarda. Przejazd przez plantacje bananowców i palm kokosowych do jednego z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie - do Port Antonio. Proponujemy spacer m.in. Fort George (dziś szkoła), pensjonat DeMontevin Lodge, latarnia morska. Następnie przejazd do Frenchmen’s Cove (lagunowa, niewielka ale za to bardzo urokliwa plaża) – chwila wytchnienia. Opcjonalnie wycieczka do Błękitnej Laguny i rejs po zatoce będącej scenerią dla filmu o takim samy tytule. (ok. 30 USD/os). Kolacja i nocleg w Port Antonio. (trasa ok 100 km)

Dzień 5
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd do Kingston, stolicy Jamajki, która stanowi centrum handlowe i kulturalne wyspyWycieczka panoramiczna po mieście, w programie m.in. Devon House (rezydencja pierwszego czarnoskórego milionera Jamajki), katedra św. Trójcy, wieża zegarowa, Ward Theatre, targ rzemiosła, Galeria Narodowa, Hope Gardens czy Uniwersytet Indii Zachodnich. Kolejnym punktem programu będzie Port Royal, wioska rybacka, będąca po koniec XVII w. głównym portem pirackim na Karaibach: Fort Charles i Giddy House. Kolacja i nocleg w Kingston. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd w Góry Błękitne, majestatycznie dominujące nad Kingston - różnorodna flora i fauna oraz zapierające dech w piersiach widoki zachęcają do ich eksplorowania. Góry Błękitne słyną również z plantacji kawy, a ta plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych kaw świata. Wizyta na plantacji, gdzie będzie można zobaczyć proces uprawy, zbioru i wypalania ziaren. Po południu powrót do Kingston i wizyta w muzeum Boba Marley’a. Kolacja i nocleg w Kingston. (trasa ok 100 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd z Kingston i przejazd do Spanish Town. Miasto stanowiło pierwszą historyczną stolicę hiszpańskich kolonistów. Spacer po mieście: Iron Bridge – zabytkowy most spinający brzegi rzeki Rio Cobre, centralny plac miasta z otaczającymi go budynkami w style georgiańskim, pozostałości King’s House, pomnik admirała Rodneya oraz najstarsza anglikańska świątynia na Karaibach - katedra św. Jakuba. Następnie przejazd do jednej z niewielkich miejscowości/wsi na lunch – zachęcamy do spróbowania smaków Jamajki, wśród których prym wiedzie przyprawa jerk. Transfer do Mandeville i krótki spacer po miasteczku. Przejazd na południowe wybrzeże do Treasure. Kolacja i nocleg w Treasure Beach. (Trasa ok 50 km.)

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Cockipt County – najbardziej niezbadanego rejonu Jamajki, który niegdyś zamieszkiwali zbiegli niewolnicy (maroni). Najpierw proponujemy przejazd malowniczą Aleją Bambusową, a następnie safari na najdłuższej rzece Jamajki – Black River. Podczas rejsu łodzią przez tereny Wielkich Bagien i wśród lasów namorzynowych można podziwiać florę i faunę regionu (ponad 100 gatunków ptaków, manaty i endemiczny gatunek krokodyli). Kolejnym przystankiem będzie fabryka rumu Appleton – lokalny przewodnik przedstawi Państwu proces destylacji tego wyśmienitego trunku, czas na degustację. Ostatnim punktem programu będzie kąpiel w naturalnych basenach wodospadów YS Falls. Przejazd do Montego Bay, zakwaterowanie w hotelu 4* / All Inclusive w okolicach kurortu. ( Trasa ok 50 km).

Dzień 9 - 11
Wypoczynek w hotelu 4* / All inclusive w okolicach Montego Bay.

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie. Czas wolny, po południu/wieczorem transfer na lotnisko w Montego Bay. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 13
Przylot do Polski.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Podstawowe informacje o cenach

Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym do Montego Bay (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach/lodge (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu i 5 rozpoczętych dób hotelowych podczas pobytu), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje podczas objazdu i All Inclusive podczas pobytu, opiekę polskiego pilota, asystę lokalnego przewodnika, program turystyczny oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: CP, NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje:
napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 30-40 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz atrakcji wymienionych w programie (ok.340 USD), wycieczek opcjonalnych (podane w programie), dodatkowych napoi do posiłków, wydatków osobistych.

Dostępne terminy

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 1646 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.