Wycieczka na Kubę w wersji Light (RBZ) Wycieczka na Kubę w wersji Light (RBZ)

Wycieczka na Kubę w wersji Light (RBZ)

Kuba Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 9 dni

  • Program

Kuba wycieczka objazdowa. Nie tylko rewolucyjna historia: Zatoka Świń i kolonialne Cienfuegos - kubańskie rytmy na ulicach Hawany - zjawiskowe mogoty - chwila wytchnienia na karaibskiej plaży - dla chętnych możliwość przedłużenia pobytu w Varadero.

Miejscowość: Havana, Varadero, Cienfuegos
Region: Ameryka Środkowa
Państwo: Kuba

Program wycieczki na Kubę

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum Rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą). Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą rewia (ok. 80 EUR).

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolacje i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama, po drodze zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 5
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Cienfuegos, w programie między innymi ogród botaniczny uważany za jeden z najciekawszych ogrodów Ameryk ze względu na swoją kolekcję drzew figowych oraz palm. Dodatkowo jaskinia Martín Infierno w której znajduję się największy na Kubie stalaktyt (67 m) oraz dwie atrakcje mineralogiczne: "moon milk" i kwiaty z gipsu. Po południu przejazd do Varadero, zakwaterowanie w wybranym hotelu. (Trasa ok. 190 km)

Dzień 6 - 7
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne jak: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie, zwiedzanie Trynidadu, itd. (od 60 EUR). Pełna listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski - przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs bezpośredni).

Dzień 9
Przylot do Polski.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Ofertę wycieczki oglądano: 1806 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.