Wycieczka objazdowa po Kubie Wycieczka objazdowa po Kubie Wycieczka objazdowa po Kubie Wycieczka objazdowa po Kubie Wycieczka objazdowa po Kubie Wycieczka objazdowa po Kubie Varadero Wycieczka objazdowa po Kubie Varadero
Promocja

Wycieczka objazdowa po Kubie - Buenos Dias Cuba (RBL)

Kuba Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 16 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Magiczna Hawana i Hemingway - Kolonialne miasto – Trynidad - Prawdziwe cygara i rum - Santiago de Cuba i forteca San Pedro - Daleki wschód – Baracoa - Wypoczynek w Varadero All Inclusive!

Miejscowość: Hawana, Trynidad, Baracoa
Region: Ameryka Środkowa
Państwo: Kuba

Program wycieczki objazdowej po Kubie

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum/fabryki Rumu - Legendario. Opcjonalnie lunch za dopłatą. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia  (dodatkowa opłata około 80 EUR). Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 30 Eur/os) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasto plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie fabryki cygar i fabryki rumu. Lunch za dodatkową opłatą. Następnie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł - podróż łodzią. Powrót do hotelu w Hawanie - w drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. Powrót na kolację i nocleg do Hawany. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Opcjonalne zwiedzanie farmy krokodyli i lunch. Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos (serwis all inclusive!). (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Następnie czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Wieczorem ransfer do Casa de la Musica. Nocleg w okolicach Trynidadu (all inclusive). (Trasa ok. 80 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Camaguey. Po drodze odwiedzimy Santi Spiritus i punkt widokowy Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych. Opcjonalnie lunch. Następnie zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, plac Carmen, kościół Matki Boskiej Mercem, domy kupieckie, dom Ignacio Agramonte (bohater narodowy), kościół Nuestra Senora. Nocleg w hotelu w okolicach Camaguey - kolacja za dodatkową opłatą. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do Holguin. Podczas przejazdu opcjonalnie lunch. Po przyjeździe do Holguin zwiedzanie miasta: Plaza Calixto Garcii, bohatera wojny niepodległościowej, katedra San Isidoro, Muzeum, Historyczne, Wzgórze Krzyża. Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg. (Trasa: ok. 300 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Baracoa - przyjazd po południu lub wieczorem, czas wolny na spacer po mieście lub dla chętnych lunch (za dodatkową opłatą). Zakwaterowanie w hotelu w Baracoa, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 10
Dzień wolny w Baracoa na plażowanie - transfer na plażę Maguana. Kolacja i nocleg w hotelu w Baracoa.

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd z Baracoa do Santiago de Cuba, przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo. Nocleg i kolacja w hotelu w Santiago de Cuba.

Dzień 12
Po śniadaniu zaczniemy zwiedzanie Santiago de Cuba, zobaczymy Sanktuarium Maryjne - Virgen de la Cardid del Cobre - patronki Kuby, fortecę San Pedro de la Roca, dom Diego Valasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby), katedra, calle Pedro Pico - schody łączące dolne i górne miasto, cmentarz Santa Efigenia (z grobami zasłużonych mieszkańców, min Jose Marti, rodzina Bacardi) i słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Podczas zwiedzania opcjonalnie lunch (za dodatkowa opłatą). (Trasa ok. 50 km) Po południu lub wieczorem transfer na lotnisko w Santiago de Cuba lub Holguin - przelot w godzinach wieczornych lub nocnych. Po przylocie do Hawany transfer autokarowy do wybranego hotelu w Varadero. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek.

Dzień 13-14
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 80 EUR).

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski - przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni).

Dzień 16
Przylot do Warszawy.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Podstawowe informacje o cenach wycieczki

Cena wycieczki obejmuje:
przelot do Varadero samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni), przelot wewnętrzny Santiago de Cuba lub Holguin - Hawana, opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, Kartę Turysty, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie.

Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu i napiwków w części objazdowej (około 175 EUR - opłata obligatoryjna), obowiązkowej opłaty wylotowej z Kuby ok. 25 CUC/os. płatnej na lotnisku, wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

Dostępne terminy wycieczki na Kubę:

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ofertę wycieczki oglądano: 2613 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.