Zatopione w błękicie, zatrzymane w czasie - Kuba, Jamajka i Wielki Kajman (RBZ) Zatopione w błękicie, zatrzymane w czasie - Kuba, Jamajka i Wielki Kajman (RBZ)

Zatopione w błękicie, zatrzymane w czasie - Kuba, Jamajka i Wielki Kajman (RBZ)

Kuba, Jamajka Wycieczka objazdowa Ameryka Środkowa

Długość pobytu 16 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Kolonialne miasta Kuby: Cienfuegos i Trinidad – klimatyczna Hawana – cuda natury Jamajki: Góry Błękitne, kąpiel w wodospadach i spływy tratwami – Kingston Boba Marleya – Wielki Kajman i pocałunek płaszczki.

Miejscowość: Havana, Trynidad, Varadero, Kingston
Region: Karaiby
Państwo: Kuba, Jamajka

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Varadero. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Cienfuegos, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy: Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedra, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado. Następnie przejazd do Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Wieczorem wizyta w Casa de la Musica – zachęcamy do wzięcia udziału w typowej kubańskiej potańcówce. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu. (Trasa ok. 310 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Następnie wizyta w Santa Clara – mieście od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Wieczorem przyjazd do Hawany. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum Rumu Havana Club. Opcjonalnie lunch (za dopłatą). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata około 80 EUR).

Dzień 5
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkowa opłatą (ok. 30 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Hawanie i przelot do Kingston na Jamajce (z międzylądowaniem w Santiago de Cuba). Po przelocie zwiedzanie stolicy wyspy - wycieczka panoramiczna po mieście, w programie m.in. Devon House (rezydencja pierwszego czarnoskórego milionera Jamajki), katedra św. Trójcy, wieża zegarowa, Ward Theatre, targ rzemiosła, Galeria Narodowa, Hope Gardens czy Uniwersytet Indii Zachodnich. Kolejnym punktem programu będzie Port Royal, wioska rybacka, będąca po koniec XVII w. głównym portem pirackim na Karaibach: Fort Charles i Giddy House. Kolacja i nocleg w Kingston.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd w Góry Błękitne, majestatycznie dominujące nad Kingston - różnorodna flora i fauna oraz zapierające dech w piersiach widoki zachęcają do ich eksplorowania. Góry Błękitne słyną również z plantacji kawy, a ta plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych kaw świata. Wizyta na plantacji, gdzie będzie można zobaczyć proces uprawy, zbioru i wypalania ziaren. Po południu powrót do Kingston i wizyta w muzeum Boba Marley’a. Kolacja i nocleg w Kingston.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Kingston i przejazd do Spanish Town - spacer po mieście: Iron Bridge – zabytkowy most spinający brzegi rzeki Rio Cobre, centralny plac miasta z otaczającymi go budynkami w style georgiańskim, pozostałości King’s House, pomnik admirała Rodneya oraz najstarsza anglikańska świątynia na Karaibach - katedra św. Jakuba. Następnie przejazd przez Cockipt Country – najbardziej niezbadanego rejonu Jamajki, który niegdyś zamieszkiwali zbiegli niewolnicy (maroni). Najpierw proponujemy przejazd malowniczą Aleją Bambusową, a następnie safari na najdłuższej rzece Jamajki – Black River. Podczas rejsu łodzią przez tereny Wielkich Bagien i wśród lasów namorzynowych można podziwiać florę i faunę regionu (ponad 100 gatunków ptaków, manaty i endemiczny gatunek krokodyli). Ostatnim punktem programu będzie kąpiel w naturalnych basenach wodospadów YS Falls. Przejazd do Montego Bay, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach Montego Bay. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie Montego Bay, najbardziej turystycznego miasta Jamajki. W programie: Strip – centrum turystyczne z klubami plażowymi, restauracjami, barami i pubami, plaża the Doctor’s Cave Beach, plac miejski Sam Sharp Square, the Cage (klatka, w której przetrzymywano zbiegłych niewolników), the Slave Ring (amfiteatr będący niegdyś miejscem handlu niewolnikami), kościół św. Jakuba, lokalny targ oraz Rose Hall Great House – dawny dom plantatorów. Następnie proponujemy spływ tratwami po jednej z licznych rzek Jamajki – Martha Brea River. Kolacja i nocleg w hotelu w Ocho Rios. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 11
Po śniadaniu wycieczka do wodospadów Dunn’s River Falls, gdzie niewątpliwą atrakcją jest wspinaczka po urokliwych kaskadach i kąpiel w naturalnych basenach. Wodospady docenili również filmowcy – to tu kręcone sceny do pierwszego filmu o „urodzonym” na Jamajce bohaterze Jamesie Bondzie („Dr. No”). Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Nine Mile w Mauzoleum Boba Marleya, miejscu gdzie urodził się i przez kilka pierwszych lat mieszkał słynny muzyk reggae. Przejazd do Kingston. Kolacja i nocleg w Kingston. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie. Czas wolny na samodzielne eksplorowanie Kingston lub na plażowanie na jednej z plaż Kingston (transfer płatny). Przejazd na lotnisko w Kingston i przelot na Wielki Kajman (możliwy późno wieczorny rejs). Przylot na Kajmany, odprawa paszportowa, transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 13
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. W tym dniu proponujemy 2 wycieczki opcjonalne:
- Stingray City (ok. 50 USD/os., czas trwania wycieczki to ok. 3-3,5 godziny) - wizyta w Stingray City czyli w świecie płaszczek. W programie rejs łodzią do zatoki, gdzie zacumuje statek: czas wolny na snorkeling i zabawę z płaszczkami – możne je głaskać, karmić kalmarami, a nawet całować (podobny 1 pocałunek płaszczki to 7 lat szczęścia!). W cenę wliczone również: woda, sprzęt do snorkelingu i kamizelki ratunkowe.
- Zwiedzanie wyspy (ok. 50 USD, czas trwania wycieczki to ok. 2,5 godziny) – wizyta w stolicy Kajmanów George Town, Conch Shell House (dom wybudowany z ponad 4000 muszli) oraz na farmie żółwi.
Pilot wycieczki będzie uczestniczył w wycieczce, na która będzie większa liczba chętnych.
Po południu czas wolny. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Hawany, po przylocie transfer do Varadero i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski -przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni).

Dzień 16
Przylot do Polski.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Podstawowe informacje o cenach

Cena obejmuje:
przelot do Varadero samolotem czarterowym PLL LOT (rejs bezpośredni), przelot z Hawany do Kingston, z Kingston na Grand Cayman i z Grand Cayman do Hawany, opłaty lotniskowe, 2 x Kartę Turysty, program turystyczny jw., przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę pilota obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie. W cenę wliczono również następujące bilety wstępów: rafting na rzece Martha Brea, wodospady Dunn Falls, wizytę w Mauzoleum Boba Marleya, wizytę na plantacji kawy, wodospady YS Falls.

Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz napiwków (Kuba ok. 110 EUR, Jamajka ok. 140 USD), obowiązkowej opłaty wylotowej z Kuby ok. (2 x 25 CUC/os. płatnej na miejscu), opłaty wizowej na Jamajce i na Wielkim Kajmanie (ok. 50 USD), wycieczek opcjonalnych (podane w programie) i innych wydatków osobistych.

Dostępne terminy:

Więcej informacji pod nr telefonu:
+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 1878 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.