Wycieczka Australia i Nowa Zelandia (LTL) Wycieczka Australia i Nowa Zelandia (LTL)

Wycieczka Australia i Nowa Zelandia (LTL)

Australia, Nowa Zelandia Wycieczka objazdowa Oceania

Długość pobytu 20 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa :AUCKLAND (Nowa Zelandia) – MURIWAI – WAITOMO – ROTORUA – TE PUIA – P.N. TONGARIRO – WELLINGTON – CIEŚNINA COOKA – NELSON – P.N. NELSON LAKES – P.N. PAPAROA – PUNAKAIKI – P.N. ASPIRING – ARROWTOWN – QUEENSTOWN – P.N. FIORDLAND – MILFORD SOUND – MACKENZIE COUNTRY – TWIZEL – CHRISTCHURCH – VITI LEVU (wyspy Fiji)

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.

Dzień 2
Przesiadka na jednym z lotnisk w Azji. Wylot do Nowej Zelandii.

Dzień 3
Przylot do Auckland – największej aglomeracji Nowej Zelandii. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku. Zwiedzanie miasta wraz z wejściem na punkt widokowy góry Eden, z którego roztacza się widok na Auckland, położone wśród 50 wygasłych wulkanów oraz na Morze Tasmana i Ocean Spokojny. Przejście ścieżką wokół krateru. Spacer po plaży Mission Bay. Zwiedzanie kolonialnych dzielnic z zachowanymi historycznymi budynkami. Wejście do Ogrodu Zimowego w Auckland Domain. Transfer do hotelu.

Dzień 4
Wyjazd z Auckland nad Morze Tasmana, do Muriwai, gdzie znajduje się plaża z czarnym powulkanicznym piaskiem. Spacer po buszu, oglądanie kolonii unikalnych ptaków. W drodze powrotnej postój w winiarni. Okazja do degustacji lokalnego wina.

Dzień 5
Przejazd przez bogate rolnicze tereny rejonu Waikato wzdłuż rzeki o tej samej nazwie. Postój w Waitomo i zwiedzanie wapiennej jaskini. Rejs łodzią podziemną rzeką i oglądanie setek świetlików przyczepionych do skalnego sklepienia. Fakultatywnie zwiedzanie wioski Hobbitów ze słynnego filmu „Władca Pierścieni” (85 NZD). Po południu przyjazd do Rotorua. Wieczorem tradycyjna kolacja hangi oraz koncert maoryski. Nocleg w Rotorua.

Dzień 6
Miasto i rejon Rotorua to największa atrakcja Wyspy Północnej. Na wulkanicznym terenie co krok widać parę unoszącą się z gejzerów, bulgoczące błota, gorące źródła. Przejazd nad trzy jeziora – Zielone, Niebieskie i Tarawera. Na pobliskich stokach górskich rosną ogromne drzewa paprociowe. Podziwianie starych maoryskich malowideł na ścianach jaskiń zasypanych pyłem wulkanicznym w czasie wybuchu wulkanu Tarawera. Oglądanie czarnych łabędzi dostojnie pływających po jeziorze. Spacer po parku, w którym rosną czerwone sekwoje. Zwiedzanie rezerwatu Te Puia z gorącymi jeziorami i aktywnymi gejzerami, w którym można również obejrzeć ptaka nielota – kiwi. Przejazd malowniczą drogą między plantacjami sosny pinus radiata do wodospadu Huka. Przejście wzdłuż brzegów rzeki Waikato i podziwianie odbijających się w lustrze wody drzew, krzewów i wzgórz porośniętych drzewiastymi paprociami i endemicznymi palmami nikau. Oglądanie elektrowni geotermalnej, wykorzystującej gorącą parę wodną wydobywającą się z głębi ziemi. Następnie przejazd wzdłuż brzegów największego (616 km?) jeziora Nowej Zelandii – Taupo, położonego w kraterze wulkanu. Po drodze widok na Park Narodowy Tongariro wraz z trzema wulkanami Ngauruhoe, Tongariro i Ruapehu.

Dzień 7
Przejazd do Wellington, stolicy Nowej Zelandii. Zwiedzanie kompleksu budynków parlamentu i rządu, Katedry św. Pawła, Muzeum Nowej Zelandii (Te Papa Tongarewa) ze zbiorami sztuki Maorysów. Przejazd promenadą Oriental Parade, wjazd na punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na całe miasto.

Dzień 8
Rejs promem przez Cieśninę Cooka oddzielającą Wyspę Północną od Wyspy Południowej. Następnie przejazd malowniczą trasą przez Havelock i most na rzece Pelarus do Nelson.

Dzień 9
Przejazd przez górzyste tereny Parku Narodowego Nelson Lakes na Przylądek Szalonego Wiatru na zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej, gdzie zobaczyć można foki. Dalszy przejazd do Parku Narodowego Paparoa. Postój w Punakaiki, którego atrakcją jest zatoka z oryginalnymi formacjami skalnymi w kształcie ułożonych jeden na drugi naleśników.

Dzień 10
Spacer paprociową aleją do czoła lodowca Franz Josef. Dla chętnych fakultatywny przelot helikopterem nad lodowcami uzależniony od warunków pogodowych (cena od 275 NZD). Przejazd piękną trasą górską do przełęczy Haast. Droga wiedzie przez Park Narodowy Aspiring, który porastają lasy deszczowe i kolorowe mchy, a w tle widać ośnieżone szczyty Alp Południowych.

Dzień 11
Zwiedzanie historycznego miasteczka Arrowtown z oryginalnie zachowaną zabudową z lat 60. XIX wieku. W okresie gorączki złota do miasta przyjechało wielu poszukiwaczy tego cennego kruszcu. Spacer nad brzeg rzeki Arrow do miejsca, gdzie kręcono zdjęcia do filmu „Władca Pierścieni”. Degustacja win w jednej z winnic Central Otago. Przejazd do Queenstown. Czas wolny.

Dzień 12
Przejazd wzdłuż brzegów jeziora Wakatipu przez malownicze doliny widokowe. Po drodze – Park Narodowy Fiordland. Rejs statkiem wycieczkowym po najpiękniejszym fiordzie Nowej Zelandii – Milford Sound. Dopłynięcie do Morza Tasmana. Na całej długości 16-kilometrowego fiordu można z pokładu widokowego podziwiać szczyty pobliskich gór i malownicze wodospady.

Dzień 13
Przejazd przez przełęcz Lindis. Widok na zielone doliny i rzekę z wysokości 970 m n.p.m. Dla chętnych możliwość wejścia na jeden z pobliskich szczytów. Przejazd przez miasteczko Twizel w regionie Mackenzie. W okolicach Twizel wybudowano w latach 70. XX w. szereg elektrowni wodnych. W pobliżu kręcono również sceny do trylogii „Władca Pierścieni”. Oglądanie słynnego kamiennego kościółka nad jeziorem Tekapo. Możliwość zrobienia zdjęcia przy statuetce psa – pomocnika człowieka.

Dzień 14
Zwiedzanie Christchurch. Spacer po Ogrodach Botanicznych, wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się widok na równinę Canterbury, Alpy Południowe i Ocean Spokojny.

Dzień 14
Transfer na lotnisko i wylot na wyspy Fiji. Przylot na międzynarodowe lotnisko w Nadi, na wyspie Viti Levu. Przejazd do resortu położonego przy plaży. Zakwaterowanie i wypoczynek na wyspie.

Dzień 15 - 17
Wyspy Fiji to idealne miejsce, aby odpocząć i oderwać się od codzienności. Czas do własnej dyspozycji na spacery po białej, piaszczystej plaży, kąpiele morskie, słoneczne i w basenie. Dla chętnych fakultatywnie rejs ze zwiedzaniem wysp koralowych, możliwość uprawiania sportów wodnych, nurkowanie, wynajęcie kajaków, wycieczki w głąb wyspy i zapoznanie się z kulturą i obyczajami rdzennych mieszkańców.

Dzień 18
Transfer na lotnisko. Wylot do Azji.

Dzień 19
Wylot z Azji do Europy. Przylot do Warszawy.

Podstawowe informacje o cenach

CENA OBEJMUJE
przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
rejs promem z Wyspy Północnej na Wyspę Południową,
rejs statkiem po fiordzie Milford Sound,
15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*/4*; na Fiji resort 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3400 PLN,
15 śniadań,
koncert maoryski z kolacją hangi,
bilety wstępu do wymienionych w programie rezerwatów, parków narodowych, muzeów,
degustację wina,
opiekę polskiego pilota-przewodnika,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Dostępne termin

04.11 - 22.11.2020


Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 6531 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.