Norwegia - Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów Norwegia - Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów Norwegia - Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów Norwegia - Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów Norwegia - Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów Norwegia - Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów
Promocja

Norwegia - Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów (RBL)

Norwegia Wycieczki po Europie

Długość pobytu 8 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Nadmorskie Bergen – targ rybny, drewniana zabudowa oraz malownicze góry • Stavanger – średniowieczna katedra Domkirke • rejs po Lysefjord – niezwykłe Preikestolen (tzw. Ambona) • kolejka Flamsbana • najpiękniejsze norweskie fiordy – Geirangerfjord, Aurlandsfjord oraz Sognefjord • wycieczka na lodowiec • imponująca Droga Trolli

Program wycieczki po Norwegii

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen i następnie czas wolny. Doba hotelowa rozpoczyna się ok. godz. 15:00. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową w kierunku Stavanger – tętniącego życiem oraz kolorami miasta, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Na trasie dwie przeprawy promowe Halhjem-Sandvikvag oraz Mortavik-Arsv?gen. Po dojeździe zwiedzanie Stavanger: urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach, zbudowana z szarego kamienia w 1125 r. Katedra Stavanger Domkirke i kosmopolityczne centrum Stavanger. Na koniec odwiedzimy imponujący kompleks muzeum Ropy Naftowej (można tu m.in. zobaczyć zrekonstruowaną platformę wiertniczą oraz uczestniczyć w symulowanej akcji ratowniczej). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Stavanger. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Stavanger. Czas wolny, a dla chętnych (za dodatkową opłatą) niezapomniany ok. 3-godzinny rejs po fiordzie Lysefjord, uważanym za jeden z najpiękniejszych w Norwegii i jedyna możliwość, aby podpłynąć pod najsłynniejszą, „pocztówkową” półkę skalną Norwegii – Preikestolen (tłum. ambona). Następnie przejazd w kierunku urokliwej miejscowości Norheimsund leżącej nad drugim najdłuższym fiordem Norwegii – Hardangerfjord, którego okolice słyną z wyjątkowej urody, łagodnego klimatu i tysięcy drzewek owocowych. Po drodze zobaczymy m.in. jeden z najciekawszych norweskich wodospadów - „bliźniaczy” Latefossen, a następnie przeprawimy się przez Hardangerfiord z Jondal do Torviksbygd. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Norheimsund. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową – Fl?msbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam – uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) przejazd na jeden z najciekawszych punktów widokowych w Norwegii. Stegastein to umieszczona 650 m nad wodą platforma widokowa zbudowana z drewna i szkła, „wypuszczona” 30 m w głąb fiordu Aurlandsfjord – już sam podjazd górską drogą na Stegastein dostarcza niezapomnianych wrażeń. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii – Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). ). Dalej nasza trasa prowadzić przez najwyższe pasmo górskie Norwegii - Joutunheim. Pojedziemy będzie narodowym szlakiem turystycznym Sognefjell, który w najwyższym punkcie osiąga wysokość 1 434 m n.p.m. i oferuje widoki na ośnieżone szczyty górskie. Dojazd na nocleg w okolicach Boverdalen. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Geiranger (przy sprzyjającej pogodzie wjazd na górę Dalsnibba – niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m.) i rejs po fiordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – trasa wiedzie wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dalej dojazd do Molde zwanego Miastem Róż. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Dla chętnych, za dodatkowa opłatą, przejazd na słynny punkt widokowy Varden – 407 m n.p.m. z przepiękną panoramą Molde, fiordów i widokiem na 222 szczyty górskie.(Trasa ok. 290 km)

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przeprawa promowa do Vestnes i przejazd do urokliwego, portowego miasta Alesund. Wjazd na punkt widokowy Aksla skąd rozpościera się przepiękny widok na ocean, góry i panoramę miasta (uzależniony od warunków pogodowych), a następnie spacer po Alesund. Miasto spłonęło całkowicie w 1904 roku i zostało odbudowane w stylu secesyjnym. Następnie przejazd do Briksdal i wycieczka pod Briksdalsbreen – jeden z jęzorów lodowca Jostedalsbreen, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Potem drogami górskimi dojazd na nocleg do hotelu w okolicy F?rde. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Bergen. Po drodze przeprawa promowa Lavik - Oppedal przez Sognefjord. Wizyta w baśniowym Troldhaugen – posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega. Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie spacer po Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami oraz wstęp do muzeum Hanzy.(Trasa ok. 220 km)

Dzień 8
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko w Bergen, wylot do Polski. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wylatujących wieczorem, przejazd do centrum Bergen, czas wolny, wjazd kolejką na wzgórze Fl?yen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy (wyjazd uzależniony od godzin przylotu i ilości chętnych).

Uwagi do programu
Program może ulec zmianie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Podstawowe informacje o cenach.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 1200 NOK/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: wjazd na Stegastein ok. 20 EUR/os.; wjazd na Varden ok. 15 EUR/os, wieczorne Bergen ok. 22 EUR/os, rejs Lysefjord ok. 65 EUR/os. Uwaga, wjazdy na punkty widokowe uzależnione od warunków pogodowych i ilości chętnych. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach

Dostępne terminy wycieczki:
12.06 - 19.06.2020
19.06 - 26.06.2020
26.06 - 03.07.2020
03.07 - 10.07.2020
10.07 - 17.07.2020
17.07 - 24.07.2020
24.07 - 31.07.2020
31.07 - 07.08.2020
07.08 - 14.08.2020
14.08 - 21.08.2020
21.08 - 28.08.2020

Ofertę wycieczki oglądano: 3267 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 90 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.