Lofoty - Norwegia - wycieczka objazdowa Lofoty - Norwegia - wycieczka objazdowa Wycieczka objazdowa po Norwegii Lofoty Norwegia Zorza polarna w Norwegii
Promocja

Skandynawia Nordkapp, Lofoty, Koło Podbiegunowe

Finlandia, Norwegia Wycieczka objazdowa po Europie

Długość pobytu 13 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa po Skandynawii. Norweskie miasta – Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Nordkapp - tego nie zapomnisz! • Lofoty • Droga Reniferów przez Laponię • Rovaniemi - Wioska Świętego Mikołaja • dwie stolice – Helsinki i Sztokholm • super rejs promem na trasie Turku-Sztokholm

Miejscowość: Rovaniemi, Narvik
Region: Skandynawia
Państwo: Finlandia, Norwegia

Program wycieczki objazdowej

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Wylot do Oslo-Torp. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sandefjord. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok.14-15:00) i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiającymi wszystkie stadia ludzkiego życia. Objazd centrum miasta: m.in. główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta na Bygdoy – „półwyspie Muzeów”, wizyta w unikatowym skansenie i muzeum statku Fram, a następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa w okolice miasteczka Vinstra na nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd urzekającą górską doliną Gudbrandsdalen do miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Trondheim. Zwiedzanie Trondheim - spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami, po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, urokliwą dzielnicę Bakklandet oraz zwiedzimy średniowieczną Katedrę Nidaros. Czas wolny, a następnie przejazd wzdłuż fjordu na nocleg w okolicach Steinkjer. (Trasa ok. 440 km)

Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się wzdłuż jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland. Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego i wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret. Dla chętnych specjalny certyfikat z Koła Podbiegunowego (ok. 89 NOK/os.). Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet a następnie wycieczka na obserwację Salstraumen – najsilniejszego prądu pływowego świata. W cieśninie o szerokości 150 metrów i długości 3 kilometrów, gdzie łączą się 2 fiordy: Saltenfjord i Skjerstadfjord co sześć godzin przepływa 400 milionów metrów sześciennych wody z prędkością do 20 węzłów (37 km/godz.). Woda tworzy wiry o średnicy do 10 metrów i 5 metrów głębokości. Poziom wody podnosi się najgwałtowniej w czasie pełni i nowiu księżyca, a wiry można obserwować z mostu, lub z brzegu. (wycieczka uzależniona od liczby chętnych i warunków pogodowych). Dojazd na nocleg w okolicach Bodo. (Trasa ok. 580 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w ok. 3 godzinny rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka – Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112 km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w Ramberg w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz odwiedzimy muzeum Wikingów - Lofotr. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli na Lofotach lub Vesteralen. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd malowniczą trasą przez wyspę Hinnoya należącą do archipelagu Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd i podróż w kierunku Narwiku - miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy. Następnie przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do miejscowości Tromso zwanego „bramą Arktyki”. To stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. W mieście znajduje się najdalej na północ położony uniwersytet, katedra, ogród botaniczny, a także browar. Wieczorny spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 290 NOK/os.) wjazd kolejką linową na punkt widokowy Storsteinen. (Trasa ok. 480 km)

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i podróż w kierunku Alta. Po drodze czekają nas 2 przeprawy promowe, a dalej trasa podróży wiedzie wybrzeżem fiordu Lyngen, gdzie podziwiać będziemy pasmo górskie Lyngen Alps, a następnie niezapomniane widoki nad fiordem Kvaenangen. Dojazd do miasta Alta i zwiedzanie unikatowego muzeum rytów naskalnych, wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco. Przejazd przez dzikie i bezludne tereny Sennalandet i Breidalen w kierunku Skaidi. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Skaidi. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na Nordkapp. Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark, wzdłuż pięknego, rozległego Porsangerfjordu. Przejazd Nordkapptunnelen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Dojazd do Honningsvag najdalej na północ położonego miasta na świecie i wizyta w Barze Lodowym. Przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari: rejs łodzią po Morzu Arktycznym, podziwianie ptaków (m.in. maskonury, alki, głuptaki, bieliki) zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie udamy się w kierunku Nordkapp (wjazd na teren centrum turystycznego). Spacer po Nordkapphallen ze wspaniałym widokiem na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Powrót na stały ląd na nocleg w hotelu w Lakselv. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Podróż przez Lakslev – miejscowość położoną na południowym krańcu Porsangerfjordu. Z Lakselv dalsza podróż Drogą Reniferów do lapońskiego miasta Karasjok. Po przekroczeniu granicy z Finlandią w Karigasniemi, droga prowadzić będzie nad jeziorem Inari z 3000 urzekających wysepek. Wizyta w wyjątkowym Siida – muzeum i skansenie – przedstawiającym naturę i kulturę Laponii. Dalej trasa na południe przebiega przez malowniczą fińską Laponię do Rovaniemi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Rovaniemi. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 60 EUR/os) rejs po rzekach Kemijoki i Ounatsjoki (Trasa ok. 530 km)

Dzień 10
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku wioski świętego Mikołaja znajdującej się na kole podbiegunowym. Będzie możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie zdjęcia grupowego lub indywidualnego (zdjęcia płatne dodatkowo). Najbliżsi mogą oglądać przebieg wizyty na żywo na stronie internetowej www.santaclauslive.com (wg. czasu miejscowego +1 godz.). Później czas na samodzielną eksplorację wioski: odwiedziny w urzędzie pocztowy, z którego Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata, zakup pamiątek lapońskich. Następnie podróż z Rovaniemi przez pokryte lasami tereny centralnej Finlandii. Po drodze przerwa na odpoczynek w Oulu – tętniącym życiem mieście, pięknie położonym nad Zatoką Botnicką. Następnie przejazd przez krainę jezior w kierunku Jyvaskyla, miasta położonego na północnym krańcu jeziora Paijanne. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Jyvaskyla. (Trasa ok. 530 km).

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do stolicy Finlandii. Zwiedzanie Helsinek z lokalnym przewodnikiem - Plac Senacki, Katedra, Sobór Uspieński, Kościół w Skale, pomnik Sybeliusa i port jachtowy. Czas wolny. Następnie przejazd do portu w Turku. Ok. godz. 20:15 przeprawa promowa do Szwecji, jednym z wielkich promów pasażerskich Silja Line. Prom oferuje różnego rodzaju atrakcje - od licznych sklepów, restauracji, barów, dyskotek po występy estradowe. Nocleg na promie. (Trasa ok. 460 km).

Dzień 12
Wczesne śniadanie na promie i ok. 06:10 przypłynięcie do Sztokholmu. Zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą (wyłożoną 19 mln. pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla. Spacer po starym mieście (Gamla Stan) z wieloma brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Muzeum Vasa - poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r. Dalej przejedziemy do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Drottningholm. Ta renesansowa budowla, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem, i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Zwiedzimy pałac i piękny ogród. Czas wolny. Nocleg w okolicach Södertälje. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 13
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku granicy z Norwegią. Po drodze zobaczymy Björkborn – rezydencję Alfreda Nobla, wynalazcy dynamitu i fundatora jednej z najważniejszych nagród świata. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym wielkim wynalazcy, a także zobaczyć jak mieszkał i pracował. Następnie przejazd do urokliwego Strömstad i ok.3 godzinny rejs przez rozłożysty fiord Oslofjord do miejscowości Sandefjord. Dojazd do hotelu w okolicy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 480 km)

Dzień 14
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10.00). Następnie transfery na lotnisko Oslo – Torp. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.

Uwagi do programu
- Program może ulec nieznacznym zmianom, kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Podstawowe informacje o cenach

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (12 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (12) oraz na promie (1 rozpoczęta doba hotelowa) oraz 1 śniadanie; program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to: Norwegia - ok. 2200 NOK/os., Szwecja - ok. 720 SEK/os., Finlandia - ok. 25 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: wjazd na Storsteinen ok. 290 NOK/os, certyfikat ze zdjęciem z Koła Polarnego ok. 89 NOK/os., rejs w Rovaniemi – ok. 60 EUR/os. Uwaga!!! Uczestnictwo w rejsach uzależnione od warunków pogodowych . Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, zdjęć u Św. Mikołaja i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 13 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku; w tym kolacja na promie Silja Turku – Sztokholm – w formie bogatego bufetu z napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem).

Dostępne terminy:
30.05 - 11.06.2020
13.06 - 25.06.2020
27.06 - 09.07.2020
04.07 - 16.07.2020
11.07 - 23.07.2020
18.07 - 30.07.2020
25.07 - 06.08.2020
01.08 - 13.08.2020
08.08 - 20.08.2020
15.08 - 27.08.2020
22.08 - 03.09.2020

Więcej informacji pod nr telefonu:
+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zakupie wycieczki przewodnik lub słodki upominek w prezencie!

Ofertę wycieczki oglądano: 11723 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 90 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.