Wycieczka objazdowa - Małopolska 5 dni Wycieczka objazdowa - Małopolska 5 dni Wycieczka objazdowa - Małopolska 5 dni Wycieczka objazdowa - Małopolska 5 dni Wycieczka objazdowa - Małopolska 5 dni

Wycieczka objazdowa - Małopolska 5 dni

Polska Dania Wycieczki po Polsce

Długość pobytu 5 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa po Polsce. Kraków, Wieliczka, Wadowice, Zakopane

Program wycieczki

1 dzień:
wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Krakowa. Trudno jest zwiedzić w niedługim czasie miasto, którego bliższe poznanie wymaga miesięcy. Dlatego proponujemy poznanie najważniejszych miejsc i atmosfery Krakowa. Wawel to wapienne wzgórze w centrum Krakowa z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Dominantą wzgórza jest gotycka katedra św. Stanisława i Wacława z grobami królewskimi i Dzwonem Zygmunta. Dodatkową atrakcją Wawelu jest jaskinia zwana Smoczą Jamą. Najstarszą część miasta otaczają Planty, którymi dojdziemy na ulicę Franciszkańską do pałacu biskupiego ze słynnym „Oknem Papieskim” - miejscem spotkań papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka z młodzieżą. Najbardziej charakterystycznym miejscem na Starym Mieście jest rynek z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się najstarsze zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego z pięknym dziedzińcem Collegium Maius. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg

2 dzień:
po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Wieliczki. Zabytkowa kopalnia soli „Wieliczka”, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Podziemne korytarze, komory i kaplice odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Następnie pojedziemy do Niepołomic. Prawdziwą ozdobą niewielkiego, średniowiecznego, uroczego miasteczka jest zamek królewski wybudowany przez Kazimierza Wielkiego, zwany „drugim Wawelem”. Zwiedzając muzeum niepołomickie każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień:
po śniadaniu udamy się do Zakopanego. Miasto od dawna nazywane jest nieformalnie zimową stolicą Polski, ale już w XIX wieku było ważnym ośrodkiem kulturalnym, z którym związanych było wiele postaci kultury polskiej. Z historią regionu oraz bogactwem kultury i przyrody Tatr i Podhala zapoznamy się podczas zwiedzania Muzeum Tatrzańskiego, które ma siedzibę w zabytkowym budynku w stylu zakopiańskim. Pierwszym domem w tym stylu była willa Koliba wybudowana dla Zygmunta Gnatowskiego. Miejscem szczególnym w historii Zakopanego jest cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowano około 250 osób zasłużonych dla miasta i Tatr. Prawie wszystkie nagrobki są niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Przed cmentarzem znajduje się najstarszy, drewniany zakopiański kościół, zwany kościołem księdza Stolarczyka. Pieszo lub kolejką linowo-terenową możemy dostać się na Gubałówkę, z której roztacza się piękna panorama Tatr. Podczas zwiedzania przyda się chwila odpoczynku w jednej z licznych kawiarni czy restauracji na Krupówkach. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień:
po śniadaniu skierujemy się w Pieniny. Dla chętnych proponujemy spływ pienińskim przełomem Dunajca na trasie Sromowce - Kąty do Szczawnicy (dodatkowo płatny). Szczawnica od ponad 150 lat jest znanym cenionym uzdrowiskiem. Zabudowa uzdrowiskowa miasta to cały kompleks starodawnych, niezwykłych budynków, które służą kuracjuszom i mieszkańcom miasta nieprzerwanie od czasów dwudziestolecia międzywojennego. Centrum części uzdrowiskowej wyznacza Park Górny, który stał się małym ogrodem botanicznym. Następnie udamy się nad Jezioro Czorsztyńskie, a właściwie nad zaporowy zbiornik wodny na Dunajcu. Dla turystów została udostępniona tama, ale istnieje też możliwość zwiedzania elektrowni. Na wysokim brzegu jeziora położony jest średniowieczny zamek Dunajec w Niedzicy, który w XIX wieku rozsławiły liczne i huczne bale urządzane w sali balowej, a sto lat później filmy kręcone na zamku. Po przeciwległej stronie, nad skarpą jeziora wznoszą się ruiny zamku w Czorsztynie, który za czasów Kazimierza Wielkiego był jednym z ważniejszych założeń obronnych w kraju. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:
po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Wadowic. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach powstawało stopniowo. Od narodzin pomysłu do realizacji marzeń upłynęło wiele lat. Sercem muzeum jest dawne mieszkanie państwa Wojtyłów, w którym 18 maja 1920 r. w maleńkiej sypialni przyszedł na świat Karol Józef. Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny jest kościołem, w którym Karol Wojtyła przystąpił do Pierwszej Komunii św., otrzymał sakrament bierzmowania a w dniu 10 listopada 1946 r. ksiądz Karol odprawił tu swoją mszę prymicyjną. Na Małopolskim Szlaku Papieskim położona jest Kalwaria Zebrzydowska z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym oo. Bernardynów, nazywane Polską Jerozolimą. Bazylika Matki Bożej Anielskiej, zabudowania klasztorne, droga krzyżowa i ścieżki kalwaryjskie wkomponowane są w naturalny krajobraz i zainspirowane opisami Ziemi Świętej. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Podstawowe informacje o cenach

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 4 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 4 obiadokolacje, 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 85 - 145 zł/os, dodatkowo Kopalnia Soli w Wieliczce ok. 46 - 69 zł/os, spływ Dunajcem ok. 57 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Dostępne terminy:
01.05.2024 do 05.05.2024
27.07.2024 do 31.07.2024
31.08.2024 do 04.09.2024

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 11505 razy

Rezerwacja wstępna

Pytanie o ofertę

Wypełniając formularz NIE ponosisz żadnych kosztów i NIE zawierasz umowy!

Po wysłaniu formularza, niezwłocznie (w godzinach pracy biura) sprawdzimy dostępność miejsc, dokonamy wstępnej rezerwacji oferty i prześlemy Państwu potwierdzenie rezerwacji wstępnej wraz ze szczegółową kalkulacją kosztów.

Opcjonalnie

captcharefresh

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od doradcy Centrum Podróży PrzySkarpie.pl w celu dalszych ustaleń.

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje w poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek w godzinach od 9:00 do 17:00.

W środy pracujemy w godzinach od 10:00 do 18:00.