Normandia, Bretania i Paryż - wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż - wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż - wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż - wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż - wycieczka objazdowa Normandia, Bretania i Paryż - wycieczka objazdowa

Normandia, Bretania i Paryż - czyli magia z historią ( RBL)

Francja Wycieczka objazdowa po Europie

Długość pobytu 8 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Katedra Notre Dame w Rouen • sławny likier Benedictine • klify i plaże Normandii • niedostępne opactwo Mont St. Michel • tajemnicze megalityczne głazy w Bretanii • Paryż i Pola Elizejskie

Miejscowość: Paryż, Rouen, Mont St. Michel, Concarneau
Region: Europa
Państwo: Francja

Program wycieczki

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Nocny przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa od granic Polski ok. 1150-1200 km).

Dzień 2
Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy Normandii Rouen. To tutaj w 1431 r. spalono na stosie Joannę d’Arc. Będziemy podziwiać gotycką katedrę Notre Dame, której to witraże uwiecznił w swych obrazach sam Claude Monet. Następnym punktem programu będzie wizyta w kościele St. Maclou - arcydziele gotyku płomienistego. Przejazd do miasteczka Fecamp, słynącego z produkcji doskonałego likieru Benedictine, który po wiekach zapomnienia odkrył w 1880 r. Aleksander Le Grand, miejscowy winiarz. Zwiedzimy jego zamek i destylarnie. Tego dnia śniadanie i kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Fecamp lub Havres. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Po śniadaniu poznamy symbole Normandii; klify nad Atlantykiem w Etretat oraz plaże, gdzie odbyło się słynne lądowanie wojsk sprzymierzonych w czasie II wojny światowej. Zjawiskowe klify ukazują odwieczną walkę wody z lądem. Z historią wojny zetkniemy się natomiast w miejscowości Arromanches gdzie lądowali alianci. Po południu zaś zobaczymy magiczny haft stworzony przez królową Matyldę, żonę Wilhelma Zdobywcy ukazującą historię podboju Anglii przez Normanów znaną jako tkaninia z Bayeux. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicy Avranches. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4
Po śniadaniu, zwiedzanie zaczniemy od opactwa Mont St. Michel, które od XIII w. opiera się przypływom oceanu, a budynki miasteczka i klasztoru nazywa się cudem, ze względu na niesamowitą architekturę i średniowieczną atmosferę. Słynne „Pamiętniki zza grobu” Rene De Chateaubrianda opisują dorastanie młodego hrabiego w Chateau De Combourg, którego komnaty odwiedzimy. Pospacerujemy również po St. Malo, dużym porcie nad Atlantykiem, który sławę zawdzięcza urodzonym tu podróżnikom, korsarzom oraz doskonałej kuchni specjalizującej się w owocach morza. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5
Śniadanie. To będzie dzień magii. Zobaczymy symbole Bretanii - celtyckie menhiry i dolmeny, megality z przed 5000 lat p.n.e. ułożone w koła i aleje, a następnie udamy się na rejs po jednej z najpiękniejszych zatok świata - Morbihan, gdzie odbyła się historyczna bitwa plemienia Wenetów z flotą Imperium Rzymskiego. Na koniec udamy się na spacer po malowniczym, portowym Vannes, stolicy celtyckich Wenetów. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 200-250 km)

Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do Paryża, gdzie zwiedzimy najstarszą część miasta, czyli wyspę Cite z Katedrą Notre Dame (zwiedzanie wewnątrz). Odbędziemy również rejs po Sekwanie z widokiem na Wieżę Eiffla. Fakultatywnie dla chętnych - Paryż Nocą - krótkie zwiedzania miasta, które wieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa się w miarę możliwości i przy zebraniu min. 25 osób. Całkowity koszt: ok. 15-20 EUR/os. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd metrem lub RER do Paryża. Zwiedzimy zabawną galerię figur woskowych Grevin, a potem zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla - najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os wjazd windą na szczyt wieży (wysokość prawie 300 m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Czas wolny na obiad, a na koniec pobytu proponujemy spacer po najbardziej znanej w Europie aleji - Polach Elizejskich z Łukiem Triumfalnym.
W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. (Trasa do granic Polski ok. 1150 km).

Dzień 8
Przyjazd do Polski w godzinach porannych

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.
- W dniu 7 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (RER, metro)

Podstawowe informacje o cenach

Cena podstawowa obejmuje:
przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, program turystyczny j. w., opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 160 EUR/os, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych, a także fakultatywnego wjazdu na szczyt wieży Eiffla (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/os).

Fakultatywnie: - Paryż Nocą - krótkie zwiedzania miasta, które wieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa się w miarę możliwości i przy zebraniu min. 25 osób. Koszt: ok. 15-20 EUR/os.

Dostępne terminy:
28.04 - 05.05.2019
26.05 - 02.06.2019
23.06 - 30.06.2019
07.07 - 14.07.2019
21.07 - 28.07.2019
04.08 - 11.08.2019
18.08 - 25.08.2019
01.09 - 08.09.2019
15.09 - 22.09.2019

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zakupie wycieczki przewodnik lub słodki upominek w prezencie!

Ofertę wycieczki oglądano: 3768 razy

Rezerwacja wstępna

Pytanie o ofertę

Wypełniając formularz NIE ponosisz żadnych kosztów i NIE zawierasz umowy!

Po wysłaniu formularza, niezwłocznie (w godzinach pracy biura) sprawdzimy dostępność miejsc, dokonamy wstępnej rezerwacji oferty i prześlemy Państwu potwierdzenie rezerwacji wstępnej wraz ze szczegółową kalkulacją kosztów.

Opcjonalnie

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od doradcy Centrum Podróży PrzySkarpie.pl w celu dalszych ustaleń.

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 90 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.