Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Promocja

Norwegia - Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce (RBL)

Norwegia Wycieczki po Europie

Długość pobytu 8 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Norweskie miasta – Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Lodowiec Svartisen • Lofoty

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Bergen. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok. 15:00) i nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wyjazd do centrum Bergen, czas wolny, wjazd kolejką na wzgórze Fl?yen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy (uwaga, wyjazd uzależniony od godzin przylotów i ilości chętnych). (Trasa ok.20 km).

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Następnie przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową – Fl?msbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii – Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Forde. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku miasteczka Geiranger, czas wolny (przy sprzyjającej pogodzie wjazd na górę Dalsnibba – niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m.). Dla chętnych (za dodatkowa opłatą) rejs widokowy po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dojazd do hotelu w urokliwym mieście portowym - Molde - zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 4
Po śniadaniu czas wolny na spacer po Molde zwanym Miastem Róż, a dla chętnych (za dodatkowa opłatą, ok. 25 EUR/os.) wycieczka na słynną drogę atlantycką, wykwaterowanie. Przejazd na punkt widokowy Varden – 407 m n.p.m. z przepiękną panoramą Molde, fiordów i widokiem na 222 szczyty górskie. Następnie przejazd w kierunku Trondheim. Wieczorny spacer uliczkami starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami. Po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, drewniany pałac królewski, urokliwą dzielnicę Bakklandet. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Trondheim. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie Trondheim, miasta, które w czasach Wikingów przez ponad 200 lat pełniło rolę stolicy, a dziś jest 3 największym miastem Norwegii. Odwiedzimy m.in. średniowieczną Katedrę Nidaros wybudowaną na miejscu pochówku patrona Norwegii św. Olafa. Czas wolny. Następnie udamy się wzdłuż wybrzeża fiordu Trondheim oraz jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland. Dojazd do hotelu w okolicach Mo i Rana. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 480 km).

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku lodowca Svartisen. Przeprawa łódką przez jezioro polodowcowe i wycieczka piesza pod jeden z jęzorów lodowca (Uwaga! Podejście pod jęzor lodowca wymaga od uczestników stroju i obuwia odpowiedniego do wędrówek górskich. W czasie podejścia bywa ślisko!). Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego. Wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret, gdzie zwiedzający otrzymują certyfikat, upamiętniający przekroczenie koła podbiegunowego. Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet do Saltdalsfiroden, a następnie wycieczka aby zobaczyć Saltstraumen – najsilniejszy prąd pływowy świata (uzależniona od liczby chętnych). Podróż wzdłuż wybrzeży fiordów do hotelu w okolicach Bodo. Zakwaterowanie i nocleg (Trasa ok. 270 km)

Dzień 7
Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe- w zależności od godzin wypłynięcia promu), wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w ok. 3 godzinny rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka – Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112 km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w Ramberg w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz odwiedzimy muzeum Wikingów - Lofotr. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicach Harstad. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu lotniczego w Evenes, lot do Oslo Gardermoen i przejazd na zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem – objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu, wizyta w niezwykłym Parku Frogner, będącym jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przejazd na Bygd?y – „półwysep Muzeów”, a następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen, z której rozpościera się piękna panorama na fiord i miasto. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Sandefjord (Trasa ok. 180 km).

Dzień 9
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Oslo – Torp. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski. (trasa ok. 20 km)

Uwagi do programu
- Program może ulec nieznacznym zmianom
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

UWAGA !!! w terminach oznaczonych * (05.07, 23.07, 09.08, 27.08) program będzie realizowany w odwrotnej kolejności

Podstawowe informacje o cenach

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji - łódki na Svartisen, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to ok. 1500 NOK/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Droga atlantycka 25 EUR/os.; wieczorne Bergen 22 EUR/os, rejs Geirangerfjord 37 EUR/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 8 obiadokolacji w hotelach

Dostępne terminy wycieczki:
26.06 - 04.07.2020
05.07 - 13.07.2020
13.07 - 21.07.2020
23.07 - 31.07.2020
31.07 - 08.08.2020
09.08 - 17.08.2020
17.08 - 25.08.2020
27.08 - 04.09.2020

Ofertę wycieczki oglądano: 5254 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 90 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.