Skarby Szkocji wycieczka objazdowa Skarby Szkocji wycieczka objazdowa Skarby Szkocji wycieczka objazdowa Skarby Szkocji wycieczka objazdowa Skarby Szkocji wycieczka objazdowa Skarby Szkocji wycieczka objazdowa

Wycieczka Szkocja - wzgórza walecznych serc

Wielka Brytania, Szkocja Wycieczka objazdowa po Europie

Długość pobytu 8 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. Zobacz najpiękniejsze miejsca Szkocji. Glasgow - największa metropolia na północy wyspy, Jedburgh Abbey i Melrose Abbey - średniowieczne opactwa, Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale, region Pitlochry - kraina wybornej whisky „single malt”, Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję, Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa, Glen Nevis i Glencoe czyli „dolina łez” - filmowe scenerie.

Miejscowość: Glasgow, Edynburg, Stirling
Region: Europa
Państwo: Wielka Brytania

Program wycieczki

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku najpóźniej na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Edynburga (możliwa przesiadka w jednym z europejskich portów). Po przylocie przejazd na południe Szkocji w kierunku Melrose. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Melrose - Jedburgh. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie dwóch opactw będących świadkami wielowiekowego konfliktu Szkocji i Anglii. Urzekające opactwa w Jedburghu i Melrose uznawane są za jedne z najważniejszych obiektów sakralnych Szkocji i stanowią ważne obiekty na mapie turystycznej kraju. Przejazd do Glasgow i zwiedzanie największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Glasgow. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd z Glasgow w kierunku zachodnim - po drodze krótki postój nad jeziorem Loch Lomond. Przejazd przez dolinę Glencoe - nazwa w języku gaelickim to „Dolina Łez” i jest to jedna z najpiękniejszych szkockich dolin. „Dolina łez” to również miejsce rzezi z 1692 r., kiedy to żołnierze angielskiego króla Wilhelma III zamordowali mieszkańców wioski Glencoe, należących w większości do klanu MacDonaldów. Następnie transfer do miasta Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii - Ben Nevis (1344 m n.p.m). Krótki spacer po miasteczku. Zatrzymamy się również w Fort Augustus, klimatycznej miejscowości nad Loch Ness, w której zobaczymy dawne benedyktyńskie opactwo z XIX w. oraz Kanał Kaledoński, który łączy wschodnie wybrzeże w Inverness z zachodnim wybrzeżem w okolicach Fort William. Przejazd na nocleg w okolicach wyspy Skye (Trasa ok. 250 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na wyspę Skye przez Skye Bridge. Wjazd do wnętrza wyspy i podziwianie krajobrazów z punktów widokowych – dziewicza przyroda, wszechobecna zieleń i smagane wiatrem wybrzeże. Po powrocie na stały ląd odwiedzimy zamek Eilean Donan - należący do jednego ze szkockich klanów Macrae, położony na niewielkiej wysepce połączonej groblą ze stałym lądem, jest wierną rekonstrukcją zamku zniszczonego w XVIII w. i wizytówką Szkocji. Następnie przejedziemy nad tajemnicze jezioro Loch Ness, którego najsłynniejszym mieszkańcem (chociaż bardzo rzadko widywanym) jest legendarny potwór, pieszczotliwie nazywany Nessie. Zwiedzanie zamku Urquhart – malowniczo położonego nad brzegiem Loch Ness, który niegdyś strzegł szlaku handlowego na jeziorze. Przejazd do hotelu w okolicach Inverness, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd przez góry Grampian w kierunku Pitlochry. Po drodze odwiedzimy średniowieczny zamek Blair w Atholl - rezydencję szkockich książąt i hrabiów, której obecny właściciel posiada jedyną prywatną armię w Europie. Do zamku należą również ogrody i zwierzyniec. Ponieważ Szkocja słynie z wybornej whisky single malt nie możemy pominąć jednej z lokalnych destylarni - podczas wizyty poznamy tajniki tradycyjnej sztuki destylacji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”. Następnie wizyta w Pitlochry - krótki spacer po urokliwym miasteczku. Wizyta przy Pitlochry Dam, urokliwej zaporze na rzece Tummel. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Stirling. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Stirling - miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle, będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji. To właśnie tu koronowano niespełna roczną Marię Stuart na królową Szkotów. Zwiedzanie zamku. Następnie przejazd do St. Andrews – miasta na wschodnim wybrzeżu, które jest siedzibą najstarszego szkockiego uniwersytetu. Zwiedzanie zamku i ruin katedry. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Edynburga. Wieczorem dla chętnych (za dodatkowa opłatą) wizyta w jednym z pubów. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Edynburga, będącego stolicą Szkocji od XV w., którego średniowieczne Stare Miasto i georgiańskie Nowe Miasto zostały włączone na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście: Royal Mile (główna ulica starego miasta) łącząca pałac Hollyroodhouse (oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów w Szkocji) z zamkiem Edinburgh Castle (insygnia królewskie i Kamień Przeznaczenia), katedra St. Giles, ulice Cowgate i Grassmarket, George Street i Princess Street, imponujące budynki Register House oraz Royal Bank of Scotland. Czas wolny na Starym Mieście. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 8
Wcześnie rano (możliwe śniadanie w formie pakietu) wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Uwagi do programu
- Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Od 01.10.2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu. Nie ma możliwości wjazdu na teren Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego.

Podstawowe informacje o cenach

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem do Glasgow lub Edynburga (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwku dla kierowców - ok. 150 GBP/os. (płatne obligatoryjnie u pilota wycieczki).

Dostępne terminy:

26 kwi - 03 maj 2024
10 - 17 maj 2024
24 - 31 maj 2024
31 maj - 07 cze 2024
21 - 28 cze 2024
28 cze - 05 lip 2024
05 - 12 lip 2024
19 - 26 lip 2024
26 lip - 02 sie 2024
09 - 16 sie 2024
16 - 23 sie 2024
23 - 30 sie 2024
06 - 13 wrz 2024

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zakupie wycieczki przewodnik lub słodki upominek w prezencie!

Ofertę wycieczki oglądano: 5263 razy
Form not found or is not published

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.