Pomorze Środkowe - 4 dni Pomorze Środkowe - 4 dni Pomorze Środkowe - 4 dni Pomorze Środkowe - 4 dni Pomorze Środkowe - 4 dni Pomorze Środkowe - 4 dni

Pomorze Środkowe - 4 dni

Polska Wycieczka po Polsce

Długość pobytu 4 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. POMORZE ŚRODKOWE – SŁUPSK, KLUKI, CZOŁPINO, USTKA, SWOŁOWO, DARŁOWO

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Słupska. To położone nad rzeką Słupią miasto słynie z bogatej historii i przepięknej architektury. Jego symbolem jest Słupski Niedźwiadek Szczęścia. Wizytówką miasta jest Ratusz Miejski z ozdobnymi witrażami i malowidłami przedstawiającymi historię miasta, a z wieży ratuszowej podziwiać można wspaniałą panoramę. Uwagę turystów przyciąga też odchylona od pionu wieża kościoła farnego p.w. NMP Królowej Różańca Świętego. Jednym z najciekawszych i najbogatszych w pamiątki historyczne kościołów Ziemi Słupskiej jest podominikański kościół św. Jacka. W XVI-wiecznym budynku Zamku Książąt Pomorskich ma swoją siedzibę Muzeum Pomorza Środkowego, a w swoich murach kryje m.in. historię miasta, Pomorza i rodu Gryfitów. Do kompleksu zamkowego należy również młyn zamkowy, spichlerz Richtera i gotycka Brama Młyńska. Natomiast w Białym Spichlerzu prezentowany jest największa na świecie kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Baszta Czarownic została wzniesiona jako część średniowiecznych murów obronnych miasta, rozciągniętych wzdłuż Słupi, a jej nazwa pochodzi od mieszczącego się w niej w XVII wieku więzienia dla kobiet posądzonych o czary. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu wyruszymy na spotkanie z atrakcjami Słowińskiego Parku Narodowego, jednego z dwóch nadmorskich parków narodowych na terenie Polski. Kluki to wieś położona na zachodnim brzegu Jeziora Łebskiego, zamieszkiwana niegdyś przez Słowińców. Jednym z miejsc, gdzie kultywowana jest pamięć o ich istnieniu i specyficznej kulturze jest Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Następnie pojedziemy do Czołpina – dawnej osady rybackiej. W pobliżu tej miejscowości znajdują się kolejne atrakcje Słowińskiego Parku Narodowego. Proponujemy spacer jedną z dwóch tras (wyboru dokonuje pilot w zależności od możliwości fizycznych grupy) np. Trasa 1. do Zatopionego Lasu – pozostałości po puszczy bukowo-dębowej sprzed około 3000 lat, ściętej lub spalonej przed wiekami, zalane wodami Bałtyku, zasypane piaskiem. Kilkanaście lat temu ogromny sztorm odsłonił pozostałości pradawnego lasu, które ponownie zasypywane są naniesionym przez morze piaskiem, lub Trasa 2. na Wydmę Czołpińską, gdzie możemy poczuć się jak na pustyni. Jest ona uznawana za najpiękniejszą ruchomą wydmę na terenie parku. Wspólnym punktem obu tras jest położona na najwyższej zalesionej wydmie latarnia morska z tarasem widokowym. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu: I grupa będzie miała czas do indywidualnej dyspozycji, II grupa uda się na fakultatywną wycieczkę do Swołowa i Darłówka (płatna dodatkowo). Swołowo to urokliwa wieś w czarno-biała kratę, stolica "Krainy w Kratę". Pośród do dziś zamieszkałych zagród, w samym środku wsi powstało Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, w którym możemy zapoznać się z codziennym życiem i historią oraz kulturą tutejszych mieszkańców, a w zabytkowej gospodzie można spróbować specjałów z pomorskiej gęsiny. Kolejnym celem będzie Darłowo położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. Do dziś zachował się w mieście średniowieczny układ ulic z przedwojenną zabudową rynku. Jedną jego pierzeję zajmują dawne sukiennice, które zostały zaadaptowane na ratusz. Na darłowskim rynku znajduje się Fontanna Rybaka, wykonana przez sławieńskiego rzeźbiarza Wilhelma Grossa jako pomnik ku czci ludzi morza. Fundatorem fontanny był najbogatszy darłowski armator z rodziny Hemptenmacherów, którego  kamienica jest jedną z najbardziej okazałych w mieście. W pobliżu rynku usytuowany jest XIV-wieczny kościół Mariacki, w którym w kaplicy pod kościelną wieżą mieści się nekropolia książąt z rodu Gryfitów. Najbardziej reprezentacyjną budowlą jest średniowieczny zamek został zbudowany w ciągu 20 lat, który był na tyle okazały, że otrzymał szacowna nazwę Zamku Książąt Pomorskich. Dziś ma tu swoją siedzibę Muzeum Zamek Książąt Pomorskich. Pozostałością po dawnych obwarowaniach miejskich jest jedna z trzech bram miejskich, jedyna zachowana do dziś Brama Kamienna zwana Wysoką. Tuż przy wejściu do portu w Darłówku usytuowana jest 22-metrowej wysokości latarnia morska, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Na uwagę zasługuje też jedyny w Polsce rozsuwany most łączący brzegi Wieprzy oraz nadmorska promenada. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Ustki, jedynego miasta w Polsce, któremu prawdopodobnie nigdy formalnie nie nadano praw miejskich. Po zachodniej stronie usteckiego portu ulokowana jest niemiecka fortyfikacja zwana bunkrami Blüchera, gdzie stworzono Park Spotkań z Historią. Na szczególną uwagę zasługuje ustecka latarnia, wzniesiona na planie ośmiokątnej wieży, ozdobiona licznymi gzymsikami – latarnia, od ponad stu lat wyznacza statkom drogę do portu. Na wschodnim falochronie znajduje się najczęściej fotografowany pomnik – ustecka Syrenka wypatrująca łodzi rybackich wracających z połowu. Na pobliskiej promenadzie nadmorskiej znajdziemy kolejne miejsce uwieczniane na zdjęciach – ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Podstawowe informacje o cenach

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 3 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie - 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).

Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 89 - 55 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek

Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Wycieczka do Swołowa i Darłówka  - koszt 199 zł/os (płatna w biurze, realizowana przy minimum 20 osobach).  
Bilety wstępu w trakcie wycieczki: ok. 77 - 95 zł/os

Wyjazd
Warszawa - Pl. Defilad k/ stacji metra Centrum

Dostępne terminy:
09.05.2024 do 12.05.2024
06.06.2024 do 09.06.2024
19.09.2024 do 22.09.2024

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 91 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ofertę wycieczki oglądano: 92 razy

Rezerwacja wstępna

Pytanie o ofertę

Wypełniając formularz NIE ponosisz żadnych kosztów i NIE zawierasz umowy!

Po wysłaniu formularza, niezwłocznie (w godzinach pracy biura) sprawdzimy dostępność miejsc, dokonamy wstępnej rezerwacji oferty i prześlemy Państwu potwierdzenie rezerwacji wstępnej wraz ze szczegółową kalkulacją kosztów.

Opcjonalnie

captcharefresh

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od doradcy Centrum Podróży PrzySkarpie.pl w celu dalszych ustaleń.

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje w poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek w godzinach od 9:00 do 17:00.

W środy pracujemy w godzinach od 10:00 do 18:00.