Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni

Szlak Średniowiecznych Warowni - 3 dni

Polska Wycieczka po Polsce

Długość pobytu 3 dni

  • Program
  • Cennik i terminy

Wycieczka objazdowa. CZĘSTOCHOWA, OLSZTYN, OGRODZIENIEC, OJCÓW, PIESKOWA SKAŁA, MIRÓW, BOBOLICE, RABSZTYN

Program wycieczki

1 dzień: wyjazd (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Częstochowy. Główną częścią zespołu klasztornego na Jasnej Górze jest barokowa Bazylika Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W przylegającej do bazyliki Kaplicy Cudownego Obrazu znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Wały jasnogórskie stanowią pozostałości dawnych umocnień klasztoru. Następnie udamy się do Olsztyna k/Częstochowy, gdzie zobaczymy górujące nad miastem ruiny warownego zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku. W konstrukcję zamku włączono wapienne ostańce i krasowe groty. Na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej położone są ruiny XIV-wiecznego zamku Ogrodzieniec, uznawane za największe i najpiękniejsze w Polsce. I czasami trudno uwierzyć, że w XVI wieku jeden z najbogatszych rodów polskich urządził sobie w zamku renesansową rezydencję, przepychem i bogactwem konkurująca z królewska siedzibą. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Ojcowskiego Parku Narodowego – położonego w Dolinie Prądnika, najmniejszego polskiego parku z wieloma atrakcjami. Wprawdzie pierwsza wzmianka o zamku w Pieskowej Skale pochodzi z początku XIV wieku, ale dziś jest on jednym z ciekawszych zabytków doby renesansu. W pobliżu zamku zobaczymy zbudowaną z wapieni formę skalną zwaną Maczugą Herkulesa. Zaledwie o kilka kilometrów oddalony jest Ojców z ruinami średniowiecznego zamku. Istniejący tu wcześniej gród został gruntownie przebudowany z polecenia Kazimierza Wielkiego i nazwany „Ociec u Skały”, co miało upamiętniać tułaczkę królewskiego ojca. Władysław Łokietek ponoć ukrywał się przed królem czeskim w pobliskiej jaskini, zwanej dziś Grotą Łokietka. Odwiedzimy również miejscowość Rabsztyn, gdzie na szczycie wapiennego wzgórza wznoszą się okazałe ruiny średniowiecznego zamku królewskiego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy Mirów. Tutejszy zamek powstał na czubku wzgórza, na potężnej wapiennej skale, do kształtu której dopasowany został zewnętrzny zarys kamiennej budowli, a wieżę umieszczono w najwyższym punkcie. Ta nietypowa konstrukcja sprawiła, że zachowane ruiny dawnej warowni uznawane są za jedne z najbardziej malowniczych w Polsce. Kilkunastominutowy spacer dzieli nas od kolejnej średniowiecznej warowni w Bobolicach. W XIV w. włączony w system jurajskich zamków, kilkadziesiąt lat później utracił znaczenie obronne i stał się prywatną własnością rodów szlacheckich. Jak większość zamków na Jurze został zniszczony podczas wojen szwedzkich, zaledwie kilka lat temu doczekał się odbudowy. Pozostaje tylko pytanie - czy tak wyglądał zamek za czasów swojej świetności? Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Podstawowe informacje o cenach

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 85 - 135 zł/os, dodatkowo Grota Łokietka ok. 15-30 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek. 

Dostępne terminy:
07.06.2024 do 09.06.2024
16.07.2024 do 18.07.2024
09.08.2024 do 11.08.2024
11.10.2024 do 13.10.2024

Więcej informacji pod nr telefonu:

+48 22 734 50 91 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ofertę wycieczki oglądano: 75 razy

Rezerwacja wstępna

Pytanie o ofertę

Wypełniając formularz NIE ponosisz żadnych kosztów i NIE zawierasz umowy!

Po wysłaniu formularza, niezwłocznie (w godzinach pracy biura) sprawdzimy dostępność miejsc, dokonamy wstępnej rezerwacji oferty i prześlemy Państwu potwierdzenie rezerwacji wstępnej wraz ze szczegółową kalkulacją kosztów.

Opcjonalnie

captcharefresh

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od doradcy Centrum Podróży PrzySkarpie.pl w celu dalszych ustaleń.

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki +48 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje w poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek w godzinach od 9:00 do 17:00.

W środy pracujemy w godzinach od 10:00 do 18:00.