Urlop na Wyspach Kanaryjskich – praktyczne rady dla turystów

Urlop na Wyspach Kanaryjskich

Wybierasz się w podróż na Wyspy Kanaryjskie po raz pierwszy? Na pewno przydadzą Ci się praktyczne wskazówki, które z jednej strony mogą pomóc w uniknięciu sytuacji problematycznych, z drugiej – sprawią, że wakacyjny wyjazd na Wyspy Kanaryjskie stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Sprawdzonym sposobem na przyjemne zwiedzenie najpiękniejszych zakątków Wysp Kanaryjskich, szczególnie, gdy nie wybierasz się na wycieczkę zorganizowaną, jest auto. Wynajęcie samochodu na Wyspach Kanaryjskich jest stosunkowo tanie i proste (wystarczy polskie prawo jazdy), ponadto im wcześniej przed wyjazdem wynajmiesz auto, tym mniej zapłacisz. Drogi są w doskonałym stanie i dobrze oznaczone, a inni kierowcy przyjaźnie nastawieni. Wyspy Kanaryjskie należą do miejsc bezpiecznych. Jeżeli zdarzają się włamania, to najczęściej do samochodów wypożyczanych przez turystów. Warto o tym pamiętać podczas urlopu na Wyspach Kanaryjskich i po prostu nie pozostawiać wartościowych rzeczy w aucie. Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz wynająć auta, nie ma powodu do zmartwień. Komunikacja autobusowa na Wyspach Kanaryjskich działa bez zarzutu.

Wynajęcie samochodu na Wyspach Kanaryjskich jest stosunkowo tanie i proste – wystarczy polskie prawo jazdy.

Urzędowym językiem na Wyspach Kanaryjskich jest hiszpański, bez problemu porozumiesz się również w języku angielskim czy języku niemieckim. Obowiązującą walutą jest euro, ale w małych sklepikach w godzinach 14-17 raczej niczego nie kupisz z uwagi na sjestę. Zawsze można się udać do centrów handlowych, których na Wyspach Kanaryjskich nie brakuje, a które czynne są siedem dni w tygodniu od godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Pytanie tylko, po co na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich tracić czas na centra handlowe?

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe. Jeżeli już się na nie zdecydujesz, wykonaj je na 4-6 tygodni przed wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie, aby uzyskać całkowitą ochronę. Szczegółowych informacji na ten temat udzielają lekarze w poradni medycyny podróży. Przed wjazdem, nie tylko na Wyspy Kanaryjskie, warto też zaopatrzyć się w EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której możesz korzystać z opieki zdrowotnej na terenie danego kraju na tych samych zasadach, co jego obywatele.

W mniejszych sklepach, zgodnie z hiszpańską tradycją, w godzinach 14-17 obowiązuje sjesta – przerwa w pracy.

Jak przemieszczać się miedzy wyspami? Możliwości masz dwie: prom lub samolot, przy czym podróż samolotem zaoszczędzi sporo czasu, a cena biletu w wielu przypadkach jest porównywalna do ceny biletu na prom.

Oczywiście, w sytuacji gdy zdecydujesz się na zorganizowaną wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, część z powyższych zagadnień może Cię w ogóle nie dotyczyć.

Odsłony: 616

Centrum Podróży Przy Skarpie

ul. Sienkiewicza 51, Grodzisk Mazowiecki 22 734 50 90 22 734 50 91 [email protected]

Nasze biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.